2021 Yılında App Store’da En Moda Olan Uygulamalar

2021 yılında en fazla indirilen uygulamalar, 2021de app storedan en çok indirilen uygulamalar, app store en iyi uygulamalar

2021 yılı biterken birçok yer de yılın enlerini seçmeye başladı. Günümüzde cep telefonlarının kullanım oranlarının bir hayli yüksek olduğu ortamda hangi uygulamanın da popüler olduğunu merak etmemek olmaz. İşte App Store’da en çok beğenilen uygulamalar.

Tiktok

2021 yılında Tiktok oldukça popülerdi. 150 ülkede tam 1 milyar kullanıcıyı aşmış durumda ve bu popülerliğin de uzun süre devam edeceği artık bilinen bir gerçek. Tiktok özellikle ülkemizde de oldukça popüler.2021 yılında en fazla indirilen uygulamalar, 2021de app storedan en çok indirilen uygulamalar, app store en iyi uygulamalar

League of Legends: Wild Rift

LoL dünyada en çok oynanan oyunların başında geliyor. LoL yapımcılarının yapmış olduğu mobil oyun League of Legends: Wild Rift de oldukça tuttu. Bilgisayar’da LoL oynayan kişiler mobile de bu şekilde geçmiş oldu.

Bumble

Tinder’a oldukça benzeyen Bumble bu sene yaptığı yeniliklerle daha da çok tuttu. Mantığı aslında Tinder’la hemen hemen aynı beğendiğiniz kişileri sağa kaydırmak ve onun da sizi beğenmesini beklemek. Özellikle corona gibi bir dönemde insanların evde olduğu zamanlarda sosyalleşme programları da bir hayli tutmuş oldu.

Clips

Sosyal medyada fotoğraf ve video paylaşımı oldukça önemli. Bu sebeple de insanlar fotoğrafları direkt paylaşmak yerine bazı düzenlemeler yaparak paylaşmayı tercih ediyor. İşte Clips de bu konuda oldukça kapsamlı ve başarılı bir program.

Star Walk 2

Eğer astronomiye ilgi duyuyorsanız mutlaka indirmeniz gereken bir app. Aklınıza gelebilecek tüm yıldızları, gezegenleri en ince ayrıntısına kadar inceleyebileceğiniz bir program ve birçok kişiye göre de rakipsiz.

Zoom

Karantina döneminde birçok şirket iş görüşmeleri olsun ya da toplantılar olsun bu tür aktiviteleri telefon ve internet üzerinden yapmayı tercih ettiler. İşte bu programlar arasında da en ön plana çıkanı da hiç şüphesiz ki Zoom oldu.

Telegram

2021 yılının başlarında Whatsapp’ın uygulamış olduğu politikalar sebebiyle birçok kişi Whatsapp’tan Telegram’a geçiş yaptı. Zaten gerek ara yüzü gerek temel mantık olarak Whatsapp ile neredeyse birebir.

Tabii ki bunların dışında uzun yıllardır popülerliğini koruyan Instagram, Twitter, Whatsapp gibi uygulamalar da listede yer alıyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*