Akupunktur Zararları Nelerdir?

akupunktur yapımı, akupunktur zararları, akupunktur yaptırmanın zararı var mı

Akupunkturu belirtmeden önce akupunktur nedir ve ya hangi hastalıklarda uygulanır? Bu konuda biraz bilgi vermemiz gerekir. Yaklaşık 25 yıl öncesine kadar akupunktur tedavisinin romatizmalı hastalıklar, ruhsal hastalıklar, üronenital sistem rahatsızlıkları, kısırlık, solunum yolu hastalıkları, ağız hastalıkları, deri hastalıkları, homonel hastalıklar, kalp damar hastalıkları, göz hastalıkları ile nörolojik hastalıklar gibi pek çok hastalığın tedavisinde uygulamaya uygun olduğu ispatlanmıştır. Aynı zamanda ise son dönemlerde akupunktur kişilerin kilo vermesine yardımcı olmaktadır ve kişileri zayıflattığı belli bir hale gelmiştir. Ülkemizde yeni kullanıma başlayan akupunktur batı ülkelerinde daha fazla kullanılmaktadır. Akupunkturun henüz bilindik bir zararı olmasa dahi faydaları azımsanmayacak kadar fazladır. Kişilerin sağlıklarına kavuşmaları veya çeşitli hastalılardan kurtulmalarında yardımcı olan bu tedavi yöntemi ile pek çok kişi sağlığına kavuşması sağlanmıştır.akupunktur yapımı, akupunktur zararları, akupunktur yaptırmanın zararı var mı

Akupunktur Zararları

Günümüzde Akupunktur zararları olmayan bir tedavi yöntemi ile bilindik hiçbir zararı bulunmamaktadır. Yapılan çalışmalar sonucunda akupunkturun kişilere hiçbir zararı olmadığı kanıtlanmış bir gerçektir. Fakat akupunktur yapacak kişilerin eğitimi ile uzmanlığı göz önüne alınması gerekmektedir. Deneyimsiz ve özellikle bu işte uzman olmayan kişilere akupunktur yaptırılması tedavinin başarısını azaltabilir. Günümüzde ise pek çok kişinin bel ağrısından şikâyetçi olmaktadır. Bel ağrısının giderilmesinde ise fayda sağlayan akupunktur kişilerde oluşan ağrıların giderilmesini sağlamaktadır. Bel ağrısında uygulanan akupunktur vücudun bazı yerlerine iğne batırılıp tedavi edilmektedir. Kişinin sağlığını tehlikeye sokabilecek her hangi bir cerrahi işlem uygulaması yapılmamaktadır.

Akupunktur Faydaları

 Günümüzde çok fazla tercih edilen akupunktur faydaları oldukça fazladır. Özellikle beyin sağlığı için çok faydalı bir uygulamadır. Göz problemlerine iyi gelmektedir ve bilhassa glokom olarak bilinen rahatsızlığın giderilmesinde sıklıkla kullanılmaktadır. Glokom kişilerde ise görme yeteneğinin yok olmasına neden olan ciddi bir göz rahatsızlığıdır. Fakat akupunktur ile kısa sürede tedavi edilmesiyle rahatsızlık sona erebiliyor. Lif dokusu iltihaplanmasına da iyi gelmektedir. Öncelikle akupunktur yöntemi ile ilk önce kas sorunları giderilmekte ve bu sayede ise lif dokusu iltihabı da önlenmiş olunmaktadır. Hareket etmede güçlük çekmek, kas ağrısı ve ya uyumada güçlük çekme gibi sorunlar için ise akupunktur yöntemi tercih edilmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*