Arjinin Fiyatları Pahalı Mı?

Arjinin fiyatları ne kadar, Arjinin satış fiyatı, Arjinin ne kadara satılıyor

Arjinin, bebekler salgılayamadıkları için ek takviye olarak alması normal karşılanmaktadır. Ancak bunun dışında sürekli olarak spor yapan kişiler de ek takviye olarak bir amino asit çeşidi olan arjinin kullanmaktadırlar. Arjinin fiyat listesi ortalama 50 ila 100 TL arasında piyasada bulunmaktadır. Arjinin kapsül veya sıvı olarak satışa sunulmaktadır. Büyüme hormonlarını tetiklemek, kas sentezini arttırmak ve insülin ihtiyacına sebebiyet vermek gibi etkileri bulunmaktadır. Kas kütlesini ve dayanıklılığı arttırırken egzersiz sırasında enerjiyi daha da fazlalaştırır. Buğday tohumu – unu, fındık, yulaf ezmesi ve nohut gibi doğal besinler içerisinde de bol miktarda arjinin bulunmaktadır. Bu besinler dışında süt ürünleri ve kırmızı etlerde de bol miktarda bulunmaktadır. Arjinin fiyatları belirtildiği gibi 50 – 100 TL ortalamasında bir fiyata sahip olup olumlu ve olumsuz etkileri karşılaştırıldığında gayet makul bir fiyata sahiptir. Çoğunlukla düzenli spor yapan kişilerin kullandığı arjinin kullanılan diğer amino asitlere göre daha ucuz olarak satılmaktadır.

Arjinin Faydaları

  • Kalp ve damar tıkanıklıklarına çözüm olup tansiyonun düşürmekte te vücuda yardımcı olmaktadır.
  • Tüp bebek tedavisi gören bayanların arjinin kullanması başarı oranını ileri eviyeye taşıdığı bazı araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır.
  • Arjinin fiyat – etki bakımından oldukça çözüme yakın bir amino asittir.
  • Arjinin kullanan çocuklarda soğuk algınlığı oranı daha düşüktür.
  • Bacak ağrıları ve kramplara çözüm olmaktadır.Arjinin fiyatları ne kadar, Arjinin satış fiyatı, Arjinin ne kadara satılıyor

Arjinin Zararları

  • Arjinin kullanımı akciğerlerde iltihaba sebep olup astım hastalarını kötü etkilemektedir. Bu nedenle astım hastaları için kullanımı oldukça tehlikelidir.
  • Hamile veya emziren anneler için arjinin kullanımı son derece tehlikelidir. Büyük dozlar bebekler için ölümcül riskler taşımaktadır. Arjinin takbiyesi almak isteyen anneler doktor kontrolünden geçerek ve reçeteli bir şekilde alarak kullanmalıdır.
  • Siroz hastalığı bulunan kişiler arjinin kullanımından uzak durmalıdır. Arjinin, siroz hastalığı için kullanılan ilaçlar ile tepkimeye girip ters etki yaparak ölümcül riskler doğurabilmektedir.
  • Kalp krizi geçirmiş bir kişinin arjinin kullanması 2. Bir krize neden olabilir.

Eğer sizin de yukarıda belirtilen rahatsızlıklardan birinin sahibiyseniz arjinin kullanımından uzak durmalısınız. Fayda ve zararları karşılaştırarak arjinin kullanımınızın dozajını dengeleyebilirsiniz. Arjinin fiyat listesi diğer amino asitlere göre daha uygun fiyatlardan satışa sunulmaktadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*