Bebeğinizi Giydirirken Bilmeniz Gereken Her Şey

bebek kıyafeti seçimi, bebeği giydirmede dikkat edilecekler, bebekler nasıl giydirilmeli

Anneler, çocuklarını rahme düştükleri ilk andan itibaren dikkatli bir şekilde koruma içgüdüsüne sahiptir. Büyük bir dikkatle ele alınması gereken bebeklik döneminde bebeklere her yönden hassasiyetle yaklaşılmalıdır. Bu aşamada kıyafet seçimi de dikkat edilmesi gereken konulardan biridir.bebek kıyafeti seçimi, bebeği giydirmede dikkat edilecekler, bebekler nasıl giydirilmeli

İlk bakışta tüm çocuk kıyafetleri çok sevimli görünebilir. Ancak kumaşa ve aksesuarlara dikkat ederseniz sevimli bir kıyafet çocuğunuza zarar verebilir. Bu nedenle kıyafet alışverişi yaparken dış görünüşüne değil kumaşına dikkat etmelisiniz. Son yıllarda bebek kıyafetleri için nefes alabilen kumaşların üretimi sayesinde bebeğin cildi, havanın vücuttan geçişini engellemeden sağlıklı bir şekilde nefes alabilir. Bu kumaşlar alerjik değildir ve cildi tahriş etmez. Bu tarz kıyafetleri tercih ederek bebeğinizin cildinin sağlığını ciddi anlamda koruyabilirsiniz. Çocuk giyimi seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise giysilerin yumuşak ve esnek olması gerektiğidir. Yumuşak dokular bebeğin cildini tahriş etmez veya zarar vermez. Esnek kumaşlar çocuğun hareket alanını daraltmaz ve rahatlık sağlar.

Alışveriş yaparken göz önünde bulundurun

Bebek kıyafetleri seçerken yapılan hatalardan biri de annelerin, özellikle ilk çocuğunu bekleyen anne adaylarının, çocuğun hızlı fiziksel gelişimini hesaba katmadan çok fazla kıyafet almalarıdır. Yeni doğan bebekler, çok hızlı büyüyecekleri için satın alınan kıyafetleri 1-2 defadan fazla giymemelidir. Bu yaştaki bebekler için en çok tercih edilen giyim türü bebek tulumlarıdır. Bebek tulumlarının yanı sıra çıtçıtlı tişörtler, pijama takımları, tişörtler, çoraplar ve şapkalar da korunması gereken bebek kıyafetleri arasında yer alıyor. Öte yandan elbiseler, hırkalar, pantolonlar ve kazaklar da kışlık bebeklerin vazgeçilmez bebek tekstilidir.

Yeni doğmuş bir bebek için satın alınan giysiler, yeni doğmuş bir bebek için alınan giysilerden farklı olmalıdır. Bebeğin kendi başına hareket etmeye ve oynamaya başladığını göz önünde bulundurarak, bu dönemde bebeğe hareket özgürlüğü sağlayan rahat kıyafetler doğrultusunda kıyafet seçin. Yine bebeklerin kendi kendine yemek yeme isteği, renkli objelere olan merakı ve oyunda gösterecekleri yaratıcılık örnekleri de bu dönemde düşünülebilir ve leke tutmayan kumaşlardan kıyafet seçimi de kolaylık sağlayabilir. anne için.

Çocuklar biraz büyüdükçe, seçimleri önemli olmaya başlar. Annenin çocuğa kıyafetlerinin rengini ve modelini seçmesini tavsiye etmesi çocuktan hoşlanır. Ayrıca bu dönemde çocukların kendi kıyafetlerini giymeleri teşvik edilmelidir. Giyinmesine yardım etmek ve müdahale etmek çocuğun gelişimine zarar verir ve onu yetişkinlere bağımlı hale getirir. Bu nedenle giyip çıkarması kolay kıyafetler seçmek çocuğun işini kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda ona başarı mutluluğu da verir.

Bebek kıyafetlerine nasıl bakılır?

Bebek kıyafetleri yıkanırken temiz su ve sabun kullanılarak kumaşın sağlığı korunabilir. Ayrıca kokulu ve renkli deterjanlar yerine kokusuz ve kokusuz deterjanlar kullanılmalıdır. Giysinin özel yıkama talimatı yoksa düşük ısıda kumaşa zarar vermeden yıkanabilir. Ütüleme sırasında çok yüksek sıcaklıklardan kaçınmak giysinin tahriş olmasını engeller ve kumaşın kırılgan yapısını korur.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*