Bel Ağrısına Sebep Olan Alışkanlıklar

bel ağrısına sebep olan durumlar, bel ağrısı neden olur, bel ağrısına neler sebeptir

Bel ağrısı gencinden yaşlısına birçok kişinin şikayet konusudur. Bu bazen basit gibi gözüken sebeplerden dolayı da meydana gelebilir. İşte bel ağrısına sebep olan bazı alışkanlıklar.

Dar Etek ve Yüksek Topuklu Ayakkabı

Dar etek estetik olarak güzel duruyor olsa da sürekli giyilmemesi gereken bir kıyafet türüdür. Çünkü sürekli dar etek giymek kalça bölgesinde hareketleri ciddi oranda azaltacak ve böylece bele gereksiz yük bindirecektir. Bunun yanı sıra 5 santim üstü topuklu ayakkabıları da sürekli giymek sıkıntı oluşturur. Bu sebeple de günlük olarak giyilecek bir topuklu ayakkabı arıyorsanız tercihiniz 5 santim ve altı olmalı.bel ağrısına sebep olan durumlar, bel ağrısı neden olur, bel ağrısına neler sebeptir

Asitli İçecekler

Özellikle vücuduna enerji almak isteyen birçok kişinin tercihi de asitli içecekler oluyor. Asitli içecekler öncelikle böbrek taşına davet çıkarıyor. Bunun yanı sıra yine bu içecekler gaz sıkışmasına yol açar ve bu da belin ağrımasına sebep olur. Fakat ben asitli içecek içmeden kendimi rahat hissedemiyorum diyorsanız da örneğin 1 bardak kola içiyorsanız bunu dengelemek için en azından 2 bardak su tüketin.

Büyük Yastık

Birçok kişi büyük bir yastıkta uyuduğu zaman daha rahat bir uyku çektiğini düşünse de bu durum aslında tam olarak öyle değildir. Çünkü bu şekilde bir yastık tercihinde bulunduğunuz zaman başınız doğal bir konumda olmayacağı için bel ve sırta ciddi bir yük binecektir. Bu da bel ağrısına sebep olur.

Yatakta Televizyon İzlemek ve Kitap Okumak

Birçok kişi televizyon izlemek olsun kitap okumak olsun bu işlerini yataklarında yaparlar. Bu arada sırada yapıldığı zaman zarar verecek bir durum değildir. Fakat sürekli hale getirdiğiniz vakit omuz ve sırtta ciddi bir ağrı oluşturacaktır. Bu sebeple yatakta çok vakit harcamamaya özen göstermek gerekir.

Tabii ki bunların yanı sıra birçok etken bel ağrısına açar. Örneğin sürekli merdiven çıkmak ya da aşırı stres dahi bel ağrısına yol açacaktır. Bu sebeple bel ağrısı yaşadığını düşünen kişilerin bu tür durumları göz önünde bulundurup buna göre hareket etmesi belki de ağrılara son verecektir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*