Beyaz Eşya Temizliğinde Püf Noktalar!

beyaz eşya temizleme, beyaz eşya nasıl temizlenir, beyaz eşya temizlerken nelere dikkat edilmeli

Beyaz eşya temizliği yazımıza buzdolabı temizliği ile başlayalım. Buzdolabını temiz tutmak istiyorsanız o zaman dolabın içinde kalan kullanılmayıp sadece atılmayı bekleyen yiyeceklerin tamamen dolaptan çıkarılmış olmasına dikkat etmelisiniz. Bundan emin olmak için buzdolabınızı her hafta düzenli olarak kontrol edip gereksiz tüm besinleri çıkartınız. Buzdolabını temizlerken dış yüzeyi yalnızca arap sabunu yardımı ile güzelce silebilin. Buzdolabınızın dış yüzeyinde kesinlikle sert fırça ve ya sert süngerler kullanmayınız. Buzdolabı temizliği yaptığınız zaman genelde dış yüzeyi ile iç yüzeyini temizlediğiniz gibi buzdolabının alt ve arka tarafını da temizlemeyi unutmamalısınız. Eğer ki, nofrost bir buzdolabına sahipseniz mutlaka buzdolabınızı yılda 2 defa fişten çekin ve komple bir temizlik yapınız.beyaz eşya temizleme, beyaz eşya nasıl temizlenir, beyaz eşya temizlerken nelere dikkat edilmeli

Beyaz Eşya Temizliği

Fırın; Fırınları temiz tutmak için her kullanım sonrasında fırın tamamen soğumadan fırının iç kısmını siliniz. Eğer mümkünse biraz karbonat kullanınız. Yılda en az 4 defa belli aralıklar ile fırının iç malzemelerini de çıkartıp temizlemelisiniz.

Ocak; Ocağınızı her zaman ki gibi temizledikten sonra eğer mevcutsa temiz bir kâğıt yardımı ile ocağınızı güzelce parlatılabilir. Eğer ocağın üzerinde inatçı ve kurumuş yap lekesi var ise o zaman bu lekeleri tuz ve karbonat karışımı ile temizleyiniz.

Mikrodalga; Eğer ki, mikrodalga fırınınıza gerekli bakımı ve özeni gösterirseniz o zaman fırınınız çok uzun bir süre boyunca ve sorunsuz bir şekilde çalışır. Fırınınızın yalnızca dış ve ya iç kısmı değil iç tavan kısmını ve fırın tepsisini de çok iyi bir şekilde temizlemeniz gerekiyor. Mikrodalga fırınınızı temizledikten sonra çok daha uzun bir süre boyunca temiz tutmak isterseniz o zaman içerisinde yemeklerinizi ısıtırken yemeğin üzerine dayanıklı bir cam kapakla kapatınız. Bu sayede gerek yemek çok daha kısa bir sürede ısınacak gerekse de ısınan yemek mikrodalga fırının içerisinde dört bir yana sıçramaz. Mikrodalga fırın temizliğinde kesinlikle kimyasal temizleme ürünleri kullanmayınız. Sadece sabunlu su ile fırının iç kısmını kapak kısmını temiz ve yumuşak dokulu bir bez yardımı ile iyice siliniz.

Katı meyve sıkacağı; Meyve sıkacağını temizlemek için yalnızca diş fırçası kullanabilirsiniz. Yine kimyasal ürünlerden uzak durmanız gerekir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*