Bitkisel Diş Beyazlatma Yöntemleri

Bitkisel diş beyazlatma, diş beyazlatma yöntemleri, bitkisel yollarla diş beyazlatma

Bütün diş beyazlatma yöntemlerini denediniz ve hala dişleriniz yeterli beyazlığa kavuşmadıysa bu yazımızda bitkisel diş beyazlatma ile ilgili bazı bilgilere ulaşacaksınız. Aslında tam olarak bitkisel diş beyazlatma değil de evde kendiniz uygulayabileceğiniz yöntemler demek daha doğru olur.

Dişler Neden Sararır?

Doğal diş beyazlatma reçetelerinden önce dişleriniz istediğiniz beyazlığa kavuştuktan sonra rengini koruması için yapmanız ve ya dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar bulunuyor. Dişlerin sarı görünmesine yol açan başlıca faktör diş üzerinde bakterilerin oluşturduğu tabakalı kısımdır. Bu tabakalar kahve ve çay tüketimi, asitli içecekler, hazır gıda, sigara kullanımı sonucu hızla oluşur. Bu tür yiyecek ve içecekleri mümkün olduğunca az tüketip dişlerimizi düzenli olarak fırçalayarak günde bir defa diş ipiyle aralarını temizlerseniz beyaz dişleriniz çok daha uzun süre rengini muhafaza etmektedir. Dişlerinizin parlaklığını tekrar kazanması ile gülüşünüzün tekrar göz alıcı olması için işte size bir kaç doğal diş beyazlatma reçetesi verelim.Bitkisel diş beyazlatma, diş beyazlatma yöntemleri, bitkisel yollarla diş beyazlatma

Diş Beyazlatma İçin Doğal Çözümler!

Evde uygulayabileceğiniz çoğu diş beyazlatma reçetesi sizin de birazdan fark edeceğiniz gibi karbonat içeriyor. Karbonatın diş beyazlatma için bu kadar sık kullanılmasının nedeni doğal bir beyazlatıcı olmasının yanı sıra etkili bir anti bakteriyel olup dişlerin sararmasına yol açan plakların oluşumunu geciktiriyor. Karbonat diğer malzemelerle karıştırılıp uygulandığından en iyi diş beyazlatıcı ürünlerdendir.

Doğal Diş Beyazlatma Reçetesi – 1

Gerekli Malzemeler

  • 1 çorba kaşığı karbonat
  • Bir tutam tuz
  • Yarım çorba kaşığı sirke

Uygulanışı

Yukarıda belirtiğimiz malzemeleri küçük bir kasede karıştırarak diş fırçanızı bu karışıma batırın ve dişlerinizi normal bir biçimde fırçalayınız. Kasede kalan karışımı alarak dişlerinizin üzerine sürün ve 10-15 dakika ağzınızda beklettikten sonra temiz suyla ağzınızı çalkalamalısınız. Sonuç alana kadar günde bir kez tekrarlanmalıdır.

Doğal Diş Beyazlatma Reçetesi – 2

Gerekli Malzemeler

  • 1 çorba kaşığı karbonat
  • 2-3 damla nane aromalı gargara
  • 2-3 damla hidrojen peroksit

Uygulanışı

Tüm malzemeleri yine küçük bir kasede karıştırarak dişlerinizi bu karışımla her zamanki gibi fırçalayınız. Daha sonra ağzınızı temiz su ile durulamayı ihmal etmeyin.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*