Bu Seslerden Rahatsız olmayan Biri Var Mı?

rahatsız edici sesler, hangi sesler rahatsız eder, rahatsızlık veren sesler

Neredeyse herkesin genel olarak sinir bozucu olduğu şeyleri derledim. O zaman okumayanlar için, bağlantıyı burada bırakayım; İsterseniz bir göz atın.

Önceki makalemde can sıkıcı para ve tuş sesi hakkında konuştuğumdan, bu ikisini atlayıp farklı seslere geçiyorum.

Sakız sesi

Bu gürültünün başını duvardan duvara ovmak veya ağzının ortasını bir kürekle küreklemek isteyen tek kişi ben değil miyim? Lütfen beni yalnız değilmişim gibi hissettir 🙂rahatsız edici sesler, hangi sesler rahatsız eder, rahatsızlık veren sesler

Smack gıcırdayan ses

Yemek yerken birisinin şapırdadığını, çay ve kahve içerken kaşlarını çattığını gördüğünüzde sahneyi bırakmak istediniz mi hiç

Saat sesi

Özellikle uyumayan seslerden biri, “tıklayıp” sesini koyduğunuzda … İşkence gibi geliyor. Uyumak mümkün olan bu sesin beyninizdeki yansımasını unutamazsınız.

Törpü sesi

Güzel zanaat olmak, kabul etmek zordur 🙂 Özellikle dosya yaptığımızda çıkan sese dayanmak daha zordur. Ayrıca, törpüyü yapmıyorsanız veya yapmıyorsanız, hemen kaçın 🙂

Emniyet kemeri uyarı sesi

Emniyet kemerlerini takmak istemeyenler sayesinde, duyduğumuz bu ses sinir bozucu ama aynı zamanda yaratıcılığımızı da geliştirdi. Öyle ki susturucu bile icat edildi 🙂 “Emniyet kemeri hayat kurtarıyor” diyerek halka açık bir yer verdikten sonra başka bir eşyaya geçelim.

Diş hekimleri tarafından kullanılan aletlerin sesi

Dişçi koltuğunda yaşayanlar “vizivvv viziıvvv” sesini çok iyi biliyorlar. İnsan beynindeki işler resmi olarak, zaten var olan korku bu sesle artar. Dişhekimleri her gün maruz kaldıkları bu sesle nasıl başa çıkıyorlar?

Hoparlöre yaklaşan mikrofon tarafından üretilen ses

Gürültülü ortamda çalışanların dikkatine

Tanımımın doğru olup olmadığını bilmiyorum, ama hepiniz oradaki yüksek perdeli sesin çıktığını tahmin ettiniz. Bunu duymak yerine, muhtemelen mikrofonu denemek için yapılan “sagh aa sagh aa” sesini dinlemeyi tercih ederiz.

Tebeşir sesi

Tahtada kesintisiz tebeşirle yapılan bu ses, öğretmenlerin kabusu haline geldi. Dahası, kulaktan uzaklaşmayan bir sesi vardır. Genellikle öğrenciler de rahatsız olur, ancak ders bir süre kesintiye uğradığından, kaynatmak için bir fırsat bile ararlar.

Tahtaya sürtünen tırnak sesi

Tebeşir sesi ile rekabet edecek bir sestir. Duygudan bahsetmiyorum bile. Evlerden Irak 🙂

Metalin sürtünme sesi

Yemeğinizi hevesle yerken, tabağa çatal veya bıçağı ovalayarak yapılan ses, kişiyi yemeğin dışına çıkarabilir ve hatta masanın kötü görünümüne maruz bırakabilir.

Sivrisinek sesi

Yaz aylarında hayatımıza giren bu küçük hayvanı yakalamadığı sürece bu ses dayanılmaz hale gelir, ancak sesi ve ısırması kendisinden daha büyüktür. Sessizce ısırırsa, kaşıntıdan daha kötü olduğu için sesi 🙂 Vıııııııınnnnnn 🙂

Herhangi bir yüzeyde strafor sürtünme sesi / Kartonun bıçakla kesilmesi

Her ikisinin de benzer sese sahip olduğu bir madde altında yazıyorum, kesinlikle bunlardan birine rastladınız, felaket sesine şahit oldunuz. Hayır, daha önce hiç böyle bir ses duymadıysanız, şanslısınız, kendinizi duymaya zorlamayın.

Kuru diş yüzeyine şeftali sesi sürtme 🙂

 

Bunu açıklamak çok zor bir durumdur 🙂 ama yaşayan insanlar şimdi bu satırları gülüyor ve okuyor. Söyleyebileceğim tek şey titrek bir durum.

El şişmiş balon sesi sürtünme

Uzatılmış balondan gelen ses hem ses hem de his açısından kötüdür. Ya da biz yetişkinlere öyle gibi geliyor çünkü o sesden rahatsız olan bir çocuk görmedim.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*