Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

burun estetiği yapımı, burun estetiği ameliyatı, burun estetği ameliyatı teknikleri

En sık istenen estetik müdahalesidir ve estetik–plastik cerrahinin  yüz oranlarını, kemik yapısını titizlikle inceleyerek planlanması gereken bir ameliyattır.Yapısal olarak veya geçirilmiş kazalardan sonra ortaya çıkmış olan burun kırıklarına bağlı görünüş bozukluklarını düzeltmek için yapılır.Erken yaşlarda oluşmuş burun yapı bozukluklarını düzeltmek için (kemik gelişimini bozmamak amacı ile) 17-18 yaşına kadar beklemek gerekmektedir.burun estetiği yapımı, burun estetiği ameliyatı, burun estetği ameliyatı teknikleri

Burun estetiğinde burunun büyüklüğü, genişliği, uç kısmının yapısı ve bunların yüz yapısı ile ilişkileri dikkate alınır. Bu durumda uygun olan şekilde küçültme, daraltma , ucunu yükseltme ve inceltme mümkündür. Nefes alma problemi bulunan kişilerde burun içindeki kemikte eğrilik (deviasyon) ve-veya diğer problemleri estetik ameliyat esnasında gidermek sık yapılan bir işlemdir.Estetik burun ameliyatı sonrasında burun üzerine bir hafta kadar süre ile alçı atel uygulanır, alçı sonrası burun üzerine yine bir hafta kadar bant destek uygulamak gerekebilir.

Burun ameliyatından sonra ağrı oluşması pek beklenen bir durum değildir, ağrı olsa bile genellikle hafif ağrı kesiciler ile geçiştirilebilir. Burun ameliyatı olan hastaların bazılarına ameliyat esnasında burun içine tampon yerleştirilir ve bu tampon ertesi gün alınır, bazı olgularda ise tampon yerleştirmeye hiç gerek yoktur. Ameliyat sonrasında birkaç gün süren şişlik ve morluk beklenir. Ameliyat olan kişi bir hafta sonra sosyal hayatına rahatlıkla geri dönebilmektedir.

KEPÇE KULAK
Doğumsal olan dış kulakların dik ve kalkık duruşu estetik açıdan sıklıkla sorun olmaktadır. Estetik cerrahi yöntemleri ile bu bozukluklar düzeltilir. Ameliyat yaşı olarak ilkokul öncesi tercih edilir. Ancak ileri yaşlarda da müracaat eden hasta sayısı çoktur. İleri yaşlarda genel anestezi yapmadan lokal anestezi ile hastaneye yatırmadan ameliyat yapılabilir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*