Cep Telefonu Şarjını Çabuk Bitiren Şeyler

Telefonun şarjını bitiren şeyler, cep telefonu şarjının süresini uzatma, şarj bitmesini engelleme

Cep telefonunuz ile gün içinde çok fazla ilgileniyorsanız şarjınızın çabuk bitmesinden şikayetçi oluyorsunuzdur. Bir telefonun bataryasını bitiren birçok farklı etken vardır. Eğer gün içinde telefonunuzu yoğun bir şekilde kullanıyor ve şarjınızın çabuk bitmemesini istiyorsanız şarjın çabuk tükenmesine neden olan şeyleri bilir ve onları ortadan kaldırırsanız daha uzun süre şarjınızın dayanmasını sağlayabilirsiniz. Şarjın çabuk bitmesine sebep olan şeyler şunlardır.Telefonun şarjını bitiren şeyler, cep telefonu şarjının süresini uzatma, şarj bitmesini engelleme

Telefonun tam çekmediği yerde internet bağlantısının açık olması

Veri bağlantısı yani mobil internetinizin açık olması telefonunuzun şarjının normalden biraz daha hızlı bir şekilde bitmesine sebep olmaktadır. Ancak cep telefonunuzun tam olarak çekmediği yerlerde mobil internetinizin açık olması çok daha fazla şarjınızın harcanmasına sebep olur. Bunun nedeni bağlantı kurulmaya çalışılması ve sinyal alımın yükselebilmesi için enerji harcanmasıdır. Şarjınızın daha uzun süre dayanmasını istiyorsanız gerekli olmadığı zamanlarda telefonunuzun internetini kapatın.

Ekranın parlaklık düzeyi

Telefonunuzun ekranının parlaklık düzeyi şarj harcanmasını etkilemektedir. Ekranınız ne kadar parlak ise telefonunuzun şarjının bitme süresi de o kadar hızlı olacaktır. Ekrandaki görüntüyü net olarak görebileceğiniz kadar ekran parlaklığını ayarlarsanız enerji tasarrufu yapabilirsiniz.

Ses seviyesinin yüksekliği

Telefonunuz ile müzik dinlemeyi seviyorsanız ses seviyenize bağlı olarak şarjınız daha uzun ya da daha kısa sürelerde bitecektir. Sesi ne kadar açarsanız o kadar enerji harcaması olacağı için şarjınızın bitmesi de o kadar kolay olacaktır. Sesi duyabileceğiniz kadar açarak daha uzun süre müzik keyfi yaşayabilirsiniz.

Hızlı şarj etmek

Cep telefonunuzu tavsiye edilen cihazlar ile tavsiye edilen süreler boyunca şarj ederseniz batarya emmesi gereken enerjiyi tam olarak emecektir. Ancak böyle yapmaz da hızlı şarj cihazları ya da hızlı şarj kutularını kullanarak telefonunuzu şarj ederseniz bataryanız emmesi gereken kadar enerji ememez. Böyle bir durumda batarya seviyenize baktığınızda 100de 100 doluluk görseniz daha bu doğru olmayacaktır. Sadece sayısal olarak bataryanızın dolu olduğu görünecektir, halbuki hızlı şarja bağlı olarak bataryanız tam şarj olmayacaktır ki bu da bataryanızın daha kısa sürede boşalmasına hatta bozulmasına sebep olacaktır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*