Deri Sarkma Problemleri İçin Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

deri sarkması, deri sarkma tedavisi, deri sarkması nasıl giderilir

Her sene modern tıp yeni bir tedavi yöntemine kavuşmakta ve bu sayede cerrahi müdahaleler ile birlikte farklı bir takım daha gelişmiş ve kolay yöntemleri de kendisini göstermektedir. Bunlardan biri hiç şüphesiz lazer liposuction yöntemidir. Lazer sistemi sayesinde uzaktan yapılacak müdahale ile deri altında birikmiş olan yağların parçalanması sağlanmaktadır. Bu sayede vücut küçük parçalar haline gelmiş ve deri kısmında ayrılmış olan yağ tabakalarını kolay bir şekilde dışarı atmaktadır. Farklı sebeplerden ötürü kadın ya da erkeklerin belirli noktalarında deri sarkmaları meydana gelmektedir. Bu durum kadınlarda daha fazladır. Eğer sorun cerrahi bir müdahaleye mecbur bırakacak bir duruma gelmemiş ise o zaman bu yöntem ile çok kısa bir zaman içerisinde ve zahmetsiz olarak tüm yağları yok edip dışarı atılmasını sağlamak lazer sistemi ile mümkündür.deri sarkması, deri sarkma tedavisi, deri sarkması nasıl giderilir

 Deri germe operasyonları

Özellikle kadınların en büyük derdi olan karın bölgelerindeki derinin sarkmasıdır ve oldukça rahatsız eder. Hem fiziksel olarak hem de psikolojik açıdan rahatsız edici olan bu sorun nedeni ile kadınlar çoğu zaman giyim kuşam konusunda da mecburen dikkat etmek zorunda kalmaktadır. Karın bölgesindeki derini iç kısmında meydana gelen kasların bazı nedenlerden ötürü aşırı gerilmesi sonucu deride çatlamalar ve gevşemeler oluşmaktadır. Vücut bunun kendi başına spor da yapılsa o kadar kolay toplayamamaktadır. Bu yüzden cerrahi bir müdahale ile karın germe ameliyatı yapılarak bu bölgedeki tüm sarkmış kısım toplanır ve fazlalık alınarak karın bölgesinin eskisi kadar gergin bir hale sokulması sağlanır. En zorlu ve aşırı sarkmalarda dahi oldukça olumlu sonuçların alındığını da söylemek gerekir.

 Boyun kısmı için yapılması gerekenler

 En çok rahatsız edici bir başka kısım ise hiç şüphesiz gıdı bölümüdür. Sarkmış ve büzüşmüş deri, inanılmaz kötü bir görüntü verebilmektedir. Bir kadını olduğundan daha yaşlı da gösteren bu sorun için bir takım hareketlerin ve masaj yöntemlerinin olduğunu ve işe yaradığını söylemek mümkündür. Aynı zamanda cerrahi operasyonlar ve bir takım liposuction yöntemleri de yine gıdı eritme için en olumlu sonuçların alındığı durumlar olduğunu söylemek doğru olur.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*