Diş teli fiyatı neye göre farklılık gösterir?

diş teli fiyatları, diş teli fiyatları neden değişir, diş teli fiyatları ne kadar

Doğuştan ya da sonrasında bazı alışkanlıklardan kaynaklanan sebepler ile dişlerin arası açılabilmekte ya da sağa sola dönüklük, çarpıklık gibi sorunlar oluşabilmektedir. Bu durumlar küçük yaşlarda insanları pek etkilemese de ilerleyen yaşlarda birçok soruna sebep olabilmektedir. Dişlerin durumları bir insanın görünüşünü tamamlayan en önemli etkenlerden biri olduğu için dişlerinde dönüklük, çarpıklık, aralık olan kişiler psikolojik yönden kendilerini kötü hissedebilmektedir. Bu gibi durumlarda kişiler dişlerinin düzgün görünmesi için bazı çözüm arayışlarına girmektedir. Teknolojinin ve bilimin gelişmesi ile bu tür sorunları geride bırakmak isteyen insanlar için bazı araçlar üretilmiştir. Diş telleri de üretilen bu araçlardan biridir. Diş teli fiyatı birbirinden farklı olmakla beraber birçok kişinin bütçesine uygun seçenekler de mevcuttur.diş teli fiyatları, diş teli fiyatları neden değişir, diş teli fiyatları ne kadar

Diş teli arası açık, çapraşık ve dönük olan dişleri diğer dişlerle aynı hizaya getirmeye yaran bir ortodonti aracıdır. Bu tellerin dişlerin görünüşlerini düzeltmesi ile kişilerin psikolojik yönden etkilenmeleri sorunu ortadan kalkmaktadır. Dişleri ile ilgili sorunları ortadan kaldırmak isteyen insanlar diş tellerine başvurmaktadır. Ancak fiyatları birbirinden farklı olan bu teller insanları seçim yapmaya yönlendirmektedir.

Diş teli fiyatı bu tellerin çeşitlerine göre ve üretildikleri malzemeye göre değişmektedir. Bu etkenlere göre fiyatları farklılık gösteren diş tellerinin en ucuzları klasik olanlarıdır. Klasik diş telleri olarak nitelendirilen diş telleri dişin dış yüzeyine sabitlenen braketlerin arasından geçirilen teller ile uygulanan diş teli çeşididir. Bu diş telleri dişin dış yüzeyinden uygulandığı ve metal olduğu için uygulandığı hastayı görünüş ve kullanım olarak rahatsız edebilmektedir. Bu sebeple sadece ucuz olduğu için tercih edilen bir diş teli dürüdür diyebiliriz.

Lingual ortodonti bir diğer diş teli uygulaması ve diş teli türüdür. Bu diş teli dişin arka yüzeyine yerleştirilen braketlerin arasından geçirilen ark telleri ile yapılan bir uygulamadır. Bilgisayar yardımıyla üretilen kişiye özel teller ile yapılanı ve standart uygulama olarak yapılanı olmak üzere iki çeşittir. Klasik diş teli uygulamasına göre biraz daha pahalı olan bu uygulama diş tellerinin görünmesini istemeyen kişiler için uygundur.

Klasik ve lingual ortodonti yaptırmak istemeyen hastalar için bir başka seçenek olarak ise görünmez diş teli olarak isimlendirilen plastik diş kalıpları (plastik diş teli) vardır. Bunların fiyatları diğerlerine göre biraz daha pahalı olmasına karşın birçok iyi yönü de bulunmaktadır. Örneğin istenildiği zaman çıkarılıp istenildiği zaman takılabilmektedir. Diş teli fiyatı yelpazesi bu şekildedir. Size uygun olan herhangi bir diş teli uygulamasını tercih edebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*