Domain Alıp Satarak Nasıl Para Kazanılır?

domain satarak para kazanma, domain ticareti yapma, domain ile para kazanma

İnternet üzerinden para kazanma serisinde en önemli ve satış yapıldığında çok üst düzeylerde miktarlar kazandırabilecek sektörlerden bir tanesi de Domain alanıdır. Çoğu kişi bu ismi fazlasıyla duysa da net bir fikir sahibi değil. Domain, Türkçe karşılığı Alan adı olan sözcük internet dünyasında kısaca açıklayacak olursak herhangi bir web sitesinin geçerli ismidir. Örneğin ‘’Google.com’’ bu alan adı Google şirketinin aktif olarak kullandığı domaindir. Bunun yanı sıra kendi kafanızda projeler üretip bir site oluşturmak isterseniz bu siteye insanların tıklayıp girmesi için de bir domaine ihtiyaç bulunmaktadır. İşte bu kavrama Domain ismi verilmekte.domain satarak para kazanma, domain ticareti yapma, domain ile para kazanma

Peki sizleri kazanca yönlendirecek şey ne olacak? Elbette marka değerleri, proje sahiplerinin istekleri ve değerli isim kavramları. Hiç kimsenin elinde bulunmayan, oldukça güzel bir alan adına sahip olmanız kişilerin size ulaşıp ticaret yapmak istediklerini beyan etmelerine neden olabilir. Alan adını belirlerken elbette dikkat etmeniz gereken çoğu ince detaylar bulunmaktadır. Bu detayları atlamayarak ve özenli bir şekilde domain seçimi yaparsanız olduğundan çok yüksek miktarlarda değere ulaşabilirsiniz.

Domain Satarak Ne Kadar Para Kazanılabilir?

Domainler üzerinden para kazanmanın net bir miktarı kesinlikle yoktur. Eğer yüksek miktarları hedef alabilecek alan adını seçebilirseniz belki 2 ay belki de 10 yıl sonra milyonlara sahip olabilirsiniz. Çok uçuk bir rakam gibi gelse de bunun Dünya üzerinde oldukça fazla örneği bulunmakta. Örneğin 2005 senesinde ‘’LasVegas.com’’ isimli alan adı 100 Milyon Dolara, 2015 senesinde ise 360.com isimli alan adı 20 Milyon dolara satılmıştır. Bunun örnekleri oldukça fazladır. Yeter ki siz alan adını doğru bir şekilde seçin ve ticaretinizi yaparken uygun fiyatlar verin.

Alan adı seçerken önemli faktörlerden bir tanesi anahtar kelime olması ve uzantısının en yaygın kullanılanlar arasında yer almasıdır. Com veya net uzantılı anahtar kelimeler en yaygın oldukları için ücret fiyatları da her zaman üst seviyede olabilmekte.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*