Dudak Dolgusu Hakkında

dudak dolgusu nasıl yapılır, dudak dolgusu öncesi, dudak dolgusu sonrası

Dudak da yüz ile birlikte yaşlanan ve kırışan bir uzvumuz olduğunu hatırlayın. Dudak ve dudak çevresi kırışıklıklarında da yüzdeki botoks enjeksiyonu kullanılır. Botoks enjeksiyonu kırışık önleme ve kırışık giderme tedavisinde kullanılarak yaşlanmayı geciktirmektedir. Non-invaziv yani ameliyatsız estetik prosedürlerinden en sık tercih edilen operasyonlardandır.

Dudak çevresi kırışıklıkları nasıl oluşuyor?

Yaşlılık belirtileri ilk olarak göz çevresinde özellik ile kazayağı denilen bölgede ortaya çıkmaya başlıyor. Yüz bölgesindeki kırışıklıkların başladığı ikinci bölgesi ise dudak çevresi olduğunu bilmelisiniz. Fazla mimik kullanımı ve yaşlanma ile birlikte özellik ile üst dudak üzerinde dikey çizgiler, dudak kenarlarında ise gülümseme çizgileri oluşuyor. Dudak çevresindeki kırışıklıklar ve yaşlanma belirtileri aşırı mimik kullanımı, sigara içme, genetik özelliklere bağlı cilt yapısı ve fazla gülümseme hareketi gibi sebepler ile bazı kişilerde erken yaşlardan itibaren ciltte kırışıklıklar oluşmaya başlamaktadır.dudak dolgusu nasıl yapılır, dudak dolgusu öncesi, dudak dolgusu sonrası

Dudak çevresi kırışıklıklarında botoks tedavisi nasıl yapılıyor?

Dudak çevresi kırışıklıklarında estetik cerrahinin sunduğu ameliyatsız tedavi tekniklerinden biri de botoks enjeksiyonu uygulanıyor olmasıdır. Dudak çevresi kırışıklıklarında botoks tedavisi ortalama 15 – 20 dakika sürüyor. Dudağın anatomik yapısına uygun olacak şekilde gereken noktalara ince uçlu enjeksiyon iğneleri ile botulinum toksin aşısı uygulanmaktadır. Botulinum toksini ise clostridium botulinum bakterisinden elde edilen bir aşı. Toz halindeki botulinum toksini fizyolojik serum uygulaması ile aşı haline getirilmektedir. Minimal dozlarda uygulanan botoks enjeksiyonu ile dudak çevresindeki kırışıklıklar giderilerek dudağa genç ve gergin bir görünüm kazandırır.

Botoks enjeksiyonu ile Dudak estetiği sonrası iyileşme süreci nasıl olur?

Dudakta kırışık tedavisi sonrasında botoks enjeksiyonu etkisini bir iki sonra göstermektedir. Eğer beraberinde dolgu enjeksiyonu uygulaması da yapıldıysa bunun sonuçları hemen görünür hale gelecektir. Gerek botoks gerekse de dolgu enjeksiyonunda ince uçlu iğneler kullanılmaktadır. Bu sayede operasyon sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmez. Ameliyatsız işlemler olduğu için yara izi de meydana gelmez. Cerrahi olmayan teknikler ile yapılan estetik işlemleri genellik ile geçici işlemler olduğu için belirli aralıklarla tekrarlanması gerekiyor.

Dudağa estetiğinde botoks uygulamasını kimler yaptırır?

Dudak çevresinde kırışıklık ile hacim kaybı problemi bulunan ve ya genel sağlık durumu iyi olan ve hamile olmayan herkes bu operasyonu tercih edebilir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*