E Vitamini Yağının Etkisi

e vitamini etkisi, e vitamini nelere iyi gelir, e vitaminin vücuda etkileri

E vitamini genel olarak derimizi zararlı güneş ışınlarına karşı koruyan en etkili ve en kaliteli antioksidanlardan görevine sahiptir. Vücutta düzensiz olarak dolaşan zehirli maddelerinde dışarıya atılmasını kolaylaştırmaktadır. Bu sebeple E vitamini içeren gıdalar tüketildiğinde deri hücrelerinin savunma mekanizmasını güçlendirmektedir. E vitamini içeren bitkilerden elde edilen E vitamini yağı da bu sebeple cildimiz için oldukça önemlidir. Pek çok E vitamini yağı kanola, mısır ile soya bitkilerinin direkt olarak damıtılması ile elde edilir. Kıvam olarak ağır ve kalın olan E vitamini yağının yaklaşık olarak üç yıl raf ömrü bulunur.e vitamini etkisi, e vitamini nelere iyi gelir, e vitaminin vücuda etkileri

E Vitamini Yağının Faydaları Nelerdir?

Özellikle cilt üzerinde çok etkili sonuçlar alınabilen E vitamini yağının birçok faydası bulunuyor. Bu faydaları ise;

  • Bu mucizevi vitamin cildin su kaybını dengeliyor. Cildin nemli kalmasını ve sağlıklı kalmasını sağlayarak vücutta yağ dengesinin kurulmasını kolaylaştırıyor.
  • Yaşlılık belirtilerini azaltarak kontrol altında tutuyor. Cilde E vitamini yağı uygulandığında kolejen ile elastin üretimi artacağı için derinin esnek kalması sağlanır.
  • E vitamininin etkisi ile yaralar, yanıklar, morluklar ile diğer deri hastalıklarının kısa sürede normale dönmesi ve hızlı iyileşme sürecine girmesi sağlanmaktadır. Yara izlerinin giderilmesinde d3e E vitamin yağının faydaları oldukça fazladır.
  • E vitamini yağı ile güneş yanıkları tedavi edilmektedir. Vücutta kolay emilmesinden ötürü morötesi ışınların verdiği zararı gideriyor. Cilt hassasiyeti giderilir ve güneş yanıklarında hissedilen ağrının azaltılmasında kullanılmaktadır.
  • Özellikle de sedef hastalığı için E vitamini yağı önerilir. Bu yağ sayesinde cildinizde çıkan sedeflerden kurtulmanı mümkündür. Bilhassa egzama hastaları da gerek kaşıntıyı gidermek gerekse de iyileşme sağlamak için E vitamini yağını güvenle kullanılabilir.
  • Vücutta oluşan çatlaklar için de kullanılan E vitamin yağı bu bölgelerde hissedilen kaşıntıları da giderdiği ispatlanmıştır.
  • Tüm bu faydalarının yanında E vitamin yağı yüz temizleyici olarak da kullanılır. Bunun için ise bir miktar yağı bir pamuk yardımıyla dairesel olacak şekilde cildinize ve akabininde yüzünüze sürerseniz gün boyu kirlenmiş olan cildiniz etkili bir şekilde temizlenir. Böylelikle yüzünüzde biriken tüm artıklar deri içine inmeden E vitamin yağı sayesinde yok olur.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*