Epilasyon Nasıl Yapılır?

epilasyon yapımı, epilasyon uygulaması, epilasyon uygulanma yöntemleri

Bayanlarda istenmeyen kıl köklerini temizlemek için kullanılan sağlıklı ve en hızlı yolu epilasyondur. Peki epilasyon nedir? Epilasyon istenmeyen kıl köklerini derinlemesine temizleme görevinde bulunan ve bir daha kıl çıkmasını engelleyen kalıcı bir çözümdür. Her bayan güzel görünmek ister. Ağda yaptıran veya jilet yardımı ile kıl köklerini almak bir daha tekrardan çıkmasını sağlar. Ancak epilasyon derinden temizleyerek kalıcı bir çözümdür. Günümüzde yaygın olarak görülmekle birlikte her bayanın tercih olarak kullanım hale geldiğini biliyor muydunuz? İşte sizlerde istenmeyen tüylere son vermek için epilasyon yöntemlerini tercih edebilirsiniz.epilasyon yapımı, epilasyon uygulaması, epilasyon uygulanma yöntemleri

Bir ok güzellik merkezleri bu uygulamayı yapar. Kişiler seans doğrultusunda ister tüm vücut isterse koltuk altı gibi tüylere çözüm bulmak için epilasyon yöntemini seçer. İstenmeyen tüylerden kullanmanın yolu gelişmiş olan teknolojiden geçiyor. Yeni gelişen sistemle beraber epilasyon çeşitleri günümüzde yerini alır. Bayanlarda bu yöntemleri seçer ve kıl köklerinin derinden temizlenmesi için kesin çözüm arayışına girer. Sizlerde epilasyon yöntemi sayesinde istenmeyen tüylere son verebilirsiniz.

Epilasyon Çeşitleri Ve Uygulamaları

Birçok epilasyon çeşitleri vardır. Epilasyon uygulamalarının yapımı en etkilisi lazer epilasyon olarak günümüzde bilinir. Kıl köklerini derinden temizleyerek orada bulunan kıl hücrelerinin bir daha çıkmaması durumunda gerçekleşir. Şimdi gelelim epilasyon çeşitlerini ve nasıl uygulama yapıldıklarını inceleyelim;

Lazer epilasyon: Günümüzde yaygın olarak görülür. Dalga boyunda olan lazer ışıkları kıl köklerini çevre dokulara zarar vermeden derinlemesine temizlik yapar. Bu yöntemde verilen lazer ışınları ısı vererek kıl köklerini yok eder. 2 3 seans sonunda istenmeyen tüyler gözle görülür bir şekilde kendiliğinden kaybolur. 15 dakikalık seans süresi mevcuttur.
İğneli epilasyon: Hangi bölgeye epilasyon yapılacak ise alkol ile temizlenir. İnce bir iğne yardımı ile kıl köküne gidilerek elektrik verilir. Kalınlaşmış olan tüylere biraz daha fazla elektrik verilir ve acı hissedilebilir. Seanslar 1,5 ve 2 hafta arası tekrarlanır.
Blend yöntemi: Aynı iğneli epilasyona benzer. Ancak aralarındaki fark akımdan sonra yüksek seviyede frekans verilir.

Epilasyon Fiyatları

Epilasyon fiyatları günümüzde yöntemlerine göre fark gösterir. Seanslar verilip kişilere kıl kökleri tamamen bitene kadar uygulama yapılır. Fiyatlar yapılacak olan bölgeye göre değişir. Tabi yapılacak olan bölgeye göre de fiyatlar değişir. Kişiler verilmiş olan seanslara düzenli bir şekilde giderek istenmeyen kıl köklerine çözüm bulur.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*