Ergen terapisi nedir?

ergen terapisi, ergen terapisi nedir, ergen terapisi nasıl yapılır

Her çocuk belli bir dönemde ergenlik sürecinden geçer. Bu süreç her çocuk da farklılık göstermektedir. Kimileri çok erken yaşlarda ergenliğe girebilirken kimileri de daha geç yaşlarda girebilmektedir. Bu durum aynı zamanda çocuğun yetiştiği çevreye, aileye ve okula göre değişkenlik göstermektedir. Bu süreç içerisinde en büyük göre anne ve babalara düşmektedir. Çocuklarına bu süreç de arkadaş gibi yaklaşması gereken ebeveynler onların en büyük destekçisi olmalıdırlar.ergen terapisi, ergen terapisi nedir, ergen terapisi nasıl yapılır

Ergen bir çocuğa nasıl davranılmalıdır?

Ergenlik dönemi her çocukta farklı şekilde ortaya çıkabilmektedir. Kimi çocuklar saldırgan, suçlu ve baskı altında hissederken kimileri de iletişime açık ve konuşkan davranabilmektedir. Anne ve babalar bu dönem içerisinde uzmanlardan yardım alabilir ve çocuklarına nasıl davranmaları gerektiğini öğrenebilirler. Günümüzde birçok aile ergen terapisi nedir sorusunun cevabını kendi kendine verdiği için yanlış bir yol izlemektedir. Fakat bu konuda uzman olan birinden alacağınız yardım ile çocuğunuza en iyi şekilde yardım edebilirsiniz.

Çocuklarınızı anlamaya çalışın

Çocuklar bu dönem içerisinde ailelerine karşı büyük tepkiler içerisine girebilmektedir. Bu noktada devreye giren uzmanlar ergen terapisi nedir ve nasıl atlatılır sorularının cevaplarını ailelere vermektedirler. Terapilerin esas amacı ergenin sorunlarını anlamak ve en doğru biçimde çözmektir. Ergenlere bir arkadaş havasında yaklaşan uzmanlar yaşanan sorunlarla alakalı direk sorular sormak yerine sohbet sırasında verilen cevaplardan ve konuşma tarzlarından sorunu anlamaya çalışır. Aynı zamanda uzmanlar sadece anlık durumlarla değil genel durumlarla da ilgilenerek bütün sorunları halletmeye çalışır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*