Estetik Burun Ameliyatları

Estetik Burun Ameliyatları

Yüzün Yüzün tam ortasında olan ve doğal olarak en fazla dikkati çeken organlarımızdan birisidir. Bir kişinin yüzüne bakıldığında görülmesi istenilen öncelikli olarak göz ve göz çevresidir. Onu daha sonra dudaklar, ağız ve yüzün genel hatları izlemelidir.

Eğer kişinin yüzüne baktıpmızda gözümüze ilk çarpan yüz hatları ile uyumsz daha büyük yada daha küçük bir burun ise o zaman güzellik konusunda beynimiz bize hata sinyalleri göndermeye başlayacaktır. Bu karşıdaki kişinin güzellik konusunda istenilen normlarda olmadığınında bir göstergesidir aynı zamanda.. burun bir yandanda vücudumuzdaki en önemli duyu organlarından birisidir. İşleyişi ve fonksiyonel özellikleri bakımında hayati bir organımızdır. Hem nefes almamızı hemde koku algılamamızı sağlamaktadır.

Estetik anlamında göze hoş gelmeyen ve yüz hatları ile uyumsuz olan bir burun sahibi olan kişide kendisine olan güven konusunda da kaygılar oluşmaya başlar.. İkili ilişkilerin zayıfladığı böyle durumlarda kişi her zaman karşıdaki kişinin onun burnuna baktığını ve ona güzel gelmediğini düşünmek zorunda kalır. Sosyla çevreden uzaklaşır buda kişide psikolojik olarak sorunlar oluşturur.

Burun estetiği ameliyatları ülkemizde en sık yapılan cerrahi işlemlerden birisidir.. Hem erkekler hemde bayanlar tarafından istek gören burun estetik yapıldığı zaman oldukça güzel sonuçlar veren bir ameliyattır. Burun estetiği ameliyatları teknolojiden en çok fayda sağlayan ameliyattır. Genel olarak burun esteitği ameliyatlarında burun büyütme, burun küçültme, burun ucu düzeltme, burun sırtı bölgesindeki kavislerin düzeltilmesi, burundaki kemik eğriliğinin düzeltilmesi, burun deliklerinin daraltılması, nefes alıp verme problemlerinin giderilmesi vb. benzer işlemlerin bütünü uygulanmaktadır.. Ayrıca ameliyatta yanlızca burun şekli düzeltilmiyor; buna ek olarak nefes alıp verme problemleride yapılacak olan burun estetiği ameliyatı sırasında iyileştirilmektedir.

Burun estetiği ameliyatları sonrasında burnunuzun yüz hatları ile orantılı konuma getirilmesi, eğriliğinin düzeltilmesi, rahat nefes alıp verebilme problemlerinin giderilmesi ile kendinizi çok daha sağlıklı ve güzel hissedecek ve psikolojinizde bu duruma göre iyileşecektir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*