Estetik Diş Hekimliği Dişe Hangi Uygulamaları Yapar?

estetik bozukluklar, laminate kaplama, estetik diş hekimliği

Estetik diş hekimliği tarafından uygulamaya alınan bonding işlemi diş rengini beyazlatmak adına oldukça idealdir. Dişin sahip olduğu dış yüzeyde düzeltmeler yapan adeziv yani bonding sistemi doğal diş görünümüne sahip olmanız adına biçilmiş bir katan olarak değerlendirilmektedir. Bonding tedavi uygulaması, diş yüzeyinin pürüzsüz bir yapıya sahip olması adına da oldukça idealdir. Bonding tedavi yöntemi aynı zamanda cilalama uygulaması ile de kusursuz gülüşlere sahip olmanıza olanak tanımaktadır.

Hangi Uygulamalar Yapılır?

estetik bozukluklar, laminate kaplama, estetik diş hekimliğiEstetik diş hekimliğinin uygulamaya aldığı diğer bir tedavi yöntemi ise laminate kaplamadır. Laminate kaplama uygulaması, lamina olarak da bilinmektedir. Diş bozukluklarının geri plana alınması adına oldukça ideal olan laminate kaplama, porselen yapının diş yüzeyine yapıştırılması ile uygulamaya alınmaktadır. Doğal diş platformuna ulaşmanız adına oldukça ideal olan laminate kaplama yarı geçirgen özelliğe ev sahipliği yapmaktadır. Sağlıklı gülüşlerin vazgeçilmezleri arasında yer alan laminate kaplama diş dokusu ile uyum içerisindedir. Büyük bir hassasiyet aracılığı ile hazırlanılan laminate kaplama ayrık dişlerin birleştirilmesi adına da oldukça idealdir. Rengi bozulan dokuların eski haline dönmesi adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen laminate kaplama aynı zamanda kırık dişlerin restorasyonunda da uygulamaya alınmaktadır.

Protez Dişlerin Pozitif Yanları

Estetik diş hekimliğinin uygulamaya aldığı bir diğer tedavi yöntemi ise protez dişlerdir. Estetik bozuklukların kısa zaman zarfı içinde geri plana alınmasına olanak tanıyan bu uygulama aynı zamanda fonksiyonel olarak tüm ihtiyaçların kısa zaman zarfı içinde çözüme kavuşmasına olanak tanımaktadır. Diş eti hastalıklarının da geri plana alınması adına oldukça ideal olan protez diş tedavisi sağlıklı dişlere kavuşmanız adına oldukça idealdir. Köprü ve sabit protez uygulaması ise diş kaybı durumlarında devreye alınmakta ve oluşan boşlukların doldurulmasını sağlamaktadır. Diş sağlığınız adına önemli tedavi yöntemleri arasında yer alan köprü ve sabit protez uygulaması kayıp dişlerin doldurulmasını sağlar ve doğal yüzeyinin korunmasına imkan tanır. Sağlıklı dişlerin vazgeçilmezleri arasında yer alan sabit protez uygulaması hareketli köprü ve sabit köprü olmak üzere iki ayrı gruba ayrılmaktadır. Sabit köprü tedavisi uzman kişiler tarafından uygulamaya alınmaktadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*