Et Beni Neden Oluşur?

Et Beni Neden Oluşur?

Günümüzde tıp ve hastalık tanıları ne kadar gelişmiş olsa da neredeyse her insanda görülen et benlerinin neden ve ne durumda ortaya çıktıkları halen kesin olarak bilinmemektedir. Bu denli teknolojik araçlara ve incelemelere rağmen bu deri parçalarının neden vücudumuzun farklı yerlerinde oluştuğu ve ne sebeple büyüyüp küçüldükleri halen sır olmayı başarmaktadır.

Et benlerinin neden ortaya çıktıkları kesin çizgilerle belirlenemese bile yoğunluğa bakıldığında fazla kilolu insanlarda daha fazla ortaya çıktığı görülmektedir. Hali hazırda artan kilolar ile değişen hormonsal aktiviteler bazı durumlarda anormal davranışlar sergileyerek vücudun farklı şekillerde dışa vurumlar gerçekleştirmesini sağlayabilmektedirler. Genel kanı et beninin de bu dışa vurumlardan birisi olduğu üzerinedir.

Hormonsal aktivite ve değişikliklerin en üst noktalara ulaştığı gebelik döneminde et beni oluşumu artabilmektedir. Özellikle karın ve göğüs bölgesinde oluşan et benleri gebelik sonlandığında kendi kendilerine kuruyarak düşebildikleri gibi hayat boyu taşınmaya da devam edilebilmektedir.

Çoğu durumda herhangi bir zarar olmayan bu benler kişinin hayatına veya sosyal görünüşüne olumsuz etki ettikleri durumda rahatlıkla vücuttan alınabilmektedir. Klasik cerrahi yöntemlerin aksine ağrısız ve acısız teknolojik ben kaldırma işlemleri sayesinde artık her yaş grubundan insan bu gereksiz deri parçalarından rahatlıkla kurtulabilmektedirler. Özel hastanelerin yanında devlet hastanelerinin büyük bir çoğunluğu da hastalarına bu hizmeti uygun fiyatlara sunarak memnuniyet ortamı yaratmaktadırlar.

Etiketler: Ben Aldırma, ben aldırma fiyatları, ben aldırma operasyonu, ben aldırma videoları, ben aldırmak, ben alma, ben tedavi, Ben Tedavisi, benleri lazerle aldırma, et beni, et benleri, lazer ben aldırma, lazerle ben alma, Lazerle Ben Tedavisi, siyah ben aldırmak

Malign melanoma oluşma riskinin yüksek olduğu kişiler kimlerdir?

Malign melanoma oluşma riskinin yüksek olduğu kişiler kimlerdir?
Malign melanoma en tehlikeli cilt kanseri türüdür cok cabuk yayılma özeliğine sahip bu kanser türünde erken teşhis çoğu zaman hayat kurtarmaktadır. Cildimize rengini veren melanositlerin düzensiz ve anormal büyümesi ile ortaya çıkan bu cilt kanseri türünü tetikleyen en önemli faktör güneş ışınları ve ultraviole ışınlardır. Malesef son yıllarda cok yaygın bir şekilde görülmeye başlamıştır. Malign melanoma büyük çoğunlukla cildimizde var olan büyük doğumsal benlerde ve anormal görünümlü benler üzerinde oluşur.Malign melanoma bazı durumlarda normal cilt yüzeyindede görelebilir. Özellikle 35 yaşından sonra yeni oluşan benlere dikkat edilmelidir. Yine vücudumuzda 50 den fazla ben varsa bu kişiler malign melanoma oluşma ihtimali yüksektir. Peki malign melanoma oluşma riskinin yüksek olduğu kişiler kimlerdir:

• Açık cilt rengine sahip kişiler,açık göz rengine sahip kişiler,kızıl-sarı saça sahip ve kolaylıkla güneş yanığı gelişebilen deri tipine sahip kişiler
• Yoğun güneş ışığına uzun süre veya aralıklı olarak maruz kalmış kişiler
• Aile bireylerinin geçmişinde malin melanom olan kişiler
• Büyük doğumsal benler
• Anormal görünümlü benler
• Doğumsal çok sayıda benleri olanlar

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*