Evlilik psikoloğunun kalitesi neden önemli?

evlilik psikoloğunun kalitesi, evlilik psikoloğunda olması gereken özellikler

Evliliğiniz hayatınızın en önemli kararı olmakla birlikte bu kuruma dahil olduktan sonra belki de hayatınızın en önemli parçası halini alacaktır. Bu nedenle evliliğinizin sağladığı mutluluk kadar getirdiği sorunlar da sizin için bir o kadar zorlayıcı olabilir. Doğru bir evlilik psikoloğu ile çalışmak sizin için evlilik sorunlarına son verecek bir adım olmakla birlikte evliliğinizi sizin düşündüğünüzden de mutluluk verecek bir noktaya taşıyabilir. Evlilik psikoloğunun kalitesi ve doğru psikoloğu seçmekse sizin bu kararınızdan sonra önem taşıyan bir sonraki önemli aşama olacaktır.evlilik psikoloğunun kalitesi, evlilik psikoloğunda olması gereken özellikler

Evliliğiniz bir uzmanı hak ediyor

Evliliğiniz ve sorunlarınız sizin için hayatınızdaki en özel durumlardan biridir. Özel hayatınızı paylaşacağınız hatta müdahaleye izin vereceğiniz kişinin de bu konuda uzmanlaşmış ve iyi eğitim almış bir profesyonel olması şarttır. Evlilik psikoloğunun kalitesi düşünüldüğü gibi psikoloğunuzun yaşı, cinsiyeti, evliliği gibi kendi özel hayatına yönelik ölçütlerle değil iş hayatındaki başarısı ile değerlendirilmelidir. Yani önemli olan psikoloğunuzun güven verici ve sizi rahatlatıcı bir tutumu olması, sizi ve evliliğe bakış açınızı daha sağlıklı bir noktaya getiriyor olmasıdır.

Evliliğiniz için çabaladığınızdan emin olmalısınız

Evlilik ciddi bir durum olarak yeterince çabanızı ve bunu çift olarak göstermenizi hak etmektedir. Yani psikoloğunuz ile çalışmak evliliğinizi iyileştirmek için yeterli olmadığında sorunun kesinlikle psikoloğunuzdan kaynaklı olup olmadığına karar vermeden önce eşinizle birlikte tam çaba gösterdiğinizden ve yönlendirmeleri tam olarak yerine getirdiğinizden emin olmanız gereklidir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*