Fare İle Mücadele Etme

fare ile nasıl mücadele edilir, fareler ile başa çıkma, fare ilaçlaması

Fare, Dünyanın yer bölgesinde görülen bir kemirgen türüdür.Çok sayıda türe sahip olan fare insanlar üzerinde korkuya sebebiyet verdiği gibi bir çok hastalığın bulaşmasına da neden olmaktadır.Fare türleri çok hızlı kaçarak yakalanması zor olan canlılardır.Dolayısıyla bu kemirgenlere karşı mutlaka profesyonel fare ilaçlama hizmeti alınmalıdır.Fare ile mücadele yaşam alanlarınızı bu kemirgenlerden  koruyacaktır.fare ile nasıl mücadele edilir, fareler ile başa çıkma, fare ilaçlaması

Güçlü dişlere ve tırnaklara sahip olan fareler bu özellikleri sayesinde duvar üzerinde bile hareket edebilmektedirler.Elastik bir yapıya sahip olmaları yaşam alanlarımıza girmelerini dahada kolaylaştırmaktadır.Açık ve kapalı tüm alanlara yuva oluşturabilen farelerin en çok görülen türleri; Lağım faresi, çatı faresi, fındık faresi, pamuk faresi, tarla faresi ve ev faresidir. Fare ilaçlama uygulamaları tüm türler üzerinde etki edecek formüllerle tasarlanmıştır.

Fare ile mücadele de dikkat edilecek 10 husus;

  • Fareyle mücadelede besin maddesinin çok fazla olduğu yerler göz önünde bulundurulmalıdır. Her türlü delik, su yatıkları ve ambarlar mutlaka gözden geçirilmelidir.
  • Fare için kurulan yem tuzakları ve ilaçlama uygulamaları, farelerin çok hızlı edeceği dikkate alınarak uygulanmalıdır.
  • Kullanılan yemler ve ilaçlar çevre şartlarından etkilenmeyecek şekilde düzeneklere konulması gerekir.
  • Fareyle mücadelede özel imal edilmiş kapaklı ve kilitli yem istasyonları seçilmelidir. Bu uygulanan yöntemde mutlak sonuç almayı sağlayacaktır.
  • Fare düzeneklerinin üzerinde “Dokunmayınız’’ ya da ‘’ Dikkat Zehirlidir’’ yazısı mutlaka yer almalıdır.
  • Farelerin yaşam alanlarının önceden mutlaka belirlenmesi gerekmektedir.
  • Yemler ve ilaçlar kullanılacak yerlere belirli aralıklarla yerleştirilmelidir. 6 ila 11 gün içerisinde kontrol edilmeli, azalan ya da kaybolan yemlerin yerine yenileri konmalıdır.
  • Fare ile yapılan mücadelede fare ilaçlama yöntemi mutlak gereklidir. 15 gün içerisinde 2 defa uygulanan ilaçlama yöntemi kokulu ve kokusuz olmak üzere iki kısma ayrılır.
  • Fare ile mücadele de ilaçlama türü iyi tespit edilmelidir ve o türe göre ilaç uygulanmalıdır.
  • Gelişi güzel ilaçlama firmaları ile çalışmak hem insan sağlığına hem de fare ilaçlama yapılan yerdeki eşyalara zarar verecek nitelikte olabilir.

Asya ilaçlama, fare türlerine karşı uygulamış olduğu ilaç ve ilaçlama yöntemlerinin tümünü Sağlık Bakanlığı onayınca gerçekleştirmektedir.İlaçlama personellerimiz alanında uzman kişiler olup gerekli tecrübeye sahip kişilerdir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*