Göbek Yağlarını Eriten Tarifler ve Besinler

göbek yağlarını eriten tarifler, göbek yağı eriten besinler, göbek yağlarını eritmeye etkili besinler

Birçok insan göbek yağlarından şikayetçidir. Birçoğu göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak için birçok yol denese de istediği neticeyi elde edememektedir. Aslında göbek yağlarını yakmada oldukça etkili bazı besinler ve tarifler vardır. Bunların doğru bir şekilde hazırlanması ve uygulanması etkili sonuçlar verecektir. İşte bu tariflerden bazıları:

  1. Salatalık ve Nane Kürü

Göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak için bu tarif oldukça etkili olacaktır. Bu tarif için gerekli malzemeler; 2 litre kadar su, 1 adet salatalık, bir tutam taze nane yaprağı, 1 adet limon ve 1 tatlı kaşığı kadar zencefil. Salatalığı dilimledikten sonra tüm malzemeleri 2 litre suyun içine atın. Bu karışımı yaklaşık 10 saat kadar bekletin ve ardından karşımı için. Bu karışımı düzenli olarak içtiğinizde göbek yağlarınızdan zamanla kurtulacaksınız.göbek yağlarını eriten tarifler, göbek yağı eriten besinler, göbek yağlarını eritmeye etkili besinler

  1. Salatalık Çayı

Göbek yağını eritmeye yardımcı olan bir diğer tarif ise salatalık çayıdır. Gerekli malzemeler; 1 adet dilimlenmiş salatalık, 1 adet dilimlenmiş limon, 1 tatlı kaşığı rendelenmiş zencefil, 10 dal kadar nane, 5 dal kadar da maydanoz. Hazırlanışı oldukça basittir. Tüm malzemeleri 1 litrelik su içine bırakın. 1 gece kadar bekledikten sonra her gün düzenli olarak tüketebilirsiniz.

  1. Yoğurt Kürü

Bu tarif için gereken malzemeler; 4 yemek kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı pul biber ve birkaç damla limon. Tüm malzemeleri bir kapta buluşturup karıştırın. Hazırlamış olduğunuz tarifi uyumadan 3-4 saat önce tüketmelisiniz. Haftada 4-5 kez tüketmeniz göbek yağlarını eritmede oldukça yardımcı olacaktır. Her gün tüketilmemesine özen gösterilmelidir. Gece boyu yağ yakmanız için birebir tariflerden biridir.

  1. Maden Sulu Zencefil

Bu tarif için gereken malzemeler; 1 şişe doğal maden suyu, 3 yemek kaşığı kadar ev yoğurdu, yarım adet limon ve 1 çay kaşığı kadar da toz zencefil. Yarım limonun tamamını sıkmadan tüm malzemeleri bir kapta birleştirin. Karışımı iyice karıştırın. Elde edilen karışımı özellikle sabahları, kahvaltılardan önce tüketin. Düzenli tüketim ile göbek çevresindeki yağlardan 2 haftada kurtulmanız mümkündür.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*