Göğüs estetiği neden yapılır?

göğüs estetiği ameliyatı yapımı, göğüs estetiği yapımı

Kadınların cinsel simgesi olan göğüsler, doğum, aşırı kilo alıp verme, gelişme geriliği gibi nedenlerden dolayı fiziksel bozulmalara uğramaktadır. Bu fiziksel sorunları düzeltmek adına yapılan tüm ameliyatlara göğüs estetiği denilir.

Göğüs estetiği ameliyatları kaç başlıktan oluşur?

Göğüs küçültme
Göğüs büyütme
Göğüs dikleştirmegöğüs estetiği ameliyatı yapımı, göğüs estetiği yapımı

Gelişme geriliğinden kaynaklanan problemlerden dolayı yapılan ameliyatlara göğüs küçültme (meme küçültme ameliyatı) denir.

Göğüs küçültme ameliyatlarının faydaları nelerdir?

Aşırı büyümeden dolayı sırt ve boyunda oluşan ağrıları gidermek
Sutyenden dolayı zamanla omuzlarda oluşması beklenen çöküklüğü gidermek
Spor yaparken rahatsızlık vermesini önlemek
Estetik görünüme kavuşturmak
Kamburlaşmayı önlemek
Memenin gelişmesinden kaynaklanan problemlerde memeyi daha dolgun, daha diri ve estetik olarak daha çekici hale getirmek için yapılan ameliyat girişimlerine ise göğüs büyütme (meme büyütme) estetiği denir. Bu tür ameliyatları en güvenli ve en kolay hale getiren protez Amerika’da güvenirliliği kabul edilmiş olan silikon memelerdir. Silikon memeler ömür boyu kullanılabilir fakat her hangi bir kaza sonucu delinmeler oluşabilir. Bu tür durumlarda ameliyatın yeniden yapılarak protezin değişmesi gerekmektedir. Eğer göğsünüzü büyütmek için ameliyat olacaksanız risk doğurmadan en kullanışlı ve en iyi sonuçlara ulaşabilirsiniz. Uzmanlar bu tip ameliyatların tüm ameliyatlar gibi ciddiye alınması gerektiğini ve mutlaka işinin uzmanları tarafından yapılmasını önermektedir. İleride telafisi olmayan sonuçlar doğurmaması için silikon meme ile yapılan göğüs büyültme ameliyatlarında dikkat edilmesi gereken konular aşağıda listelenmiştir.

Göğüs büyütme ameliyatlarında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Protezler için göğüste oluşturulan ceplerin simetrik olması,
Tecrübeli uzmanlar tarafından yapılması
Enfeksiyon oluşumu önlemek

Doğum sonrası annenin sütü bitmesinden kaynaklanan meme hacminin küçülmesi sonucu göğüslerde estetik bozulabilmektedir. Bu gibi durumlar memede sarkmalara neden olur. Bu nedenlerden dolayı yapılan ameliyatlara ise meme dikleştirme ameliyatları denir. Göğüs büyültme ameliyatlarında göğüste sadece lolipop çizgisi olarak tabir edilen ameliyat izleri kalmaktadır. Bu ameliyatlarda ise göğüste T şeklide iz kalmaktadır. İzin her iki ameliyatta belli olmaması için çok ince dikişler kullanılmaktadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*