Göğüs Estetiği Nedir?

göğüs estetiği, göğüs estetiği yapımı, göğüs estetiği kimlere yapılır

Kadınlarda estetik anlamda en çok dikkat çeken ve ön plana çıkan organların başında göğüsler yer alıyor. Doğum sonrası ve emzirme sonrası göğüsler boyutları ve şekilleri itibarı ile bozulmalara uğrayabiliyor. Kilo verme sonrası sarkmalar veya aşırı büyük göğüslerde kadınlar için belli bir dönem de kâbus haline gelebiliyor. Göğüs estetiği çok kapsamlı bir kategoride ele alınmaktadır. Göğüs büyütme, göğüs dikleştirme, göğüs ucu estetiği, göğüs küçültme ve jinekomasti en çok talep gören göğüs estetiği ameliyatlarının başında yer alıyor. Mükemmel bir estetiğe kavuşmak için alanında uzman estetik cerrahlara başvurmak da bu süreçte mutlu olabilmeniz için önemli.göğüs estetiği, göğüs estetiği yapımı, göğüs estetiği kimlere yapılır

Göğüs Büyütme Estetiği Nedir?

Meme büyütme estetiği meme boyutlarından memnun olmayan bayanların rahatlıkla başvuracağı bir yöntemdir. Meme büyüklüğü arzusu kişiden kişiye farklılık gösterir. Bunun için uygulanan kalıp büyüklükleri de farklı olacaktır. Meme büyütme operasyonlarında üç yöntem vardır. Silikon kalıplar meme ucu çevresinden veya koltuk altından göğüs içine yerleştirilir. Diğer bir yöntem ise göğüs altıdır. Bu operasyonların hepsinde iz kalma olasılığı vardır. Hastalar bu yüzden en çok koltuk altını tercih etmektedir. Ameliyatta kullanılan protezlerin kalitesi çok önemlidir. Kaliteli protezler kanser riski taşımaz ve emzirme için bir engel oluşturmaz. Her ameliyatta olduğu gibi göğüs büyütme ameliyatlarında da bazı avantaj ve dez- avantajlar vardır. En doğru yöntem hastayla belirlenir ve hastaya risk faktörleri ameliyat öncesi, detaylı bir şekilde anlatılır.

Göğüs Büyütme Estetiği Nasıl Yapılır?

Ameliyatlarda göğüs dokularını zedelememek veya en az hasarla ameliyatı gerçekleştirmek profesyonellik gerektirir. Ameliyat sonrasında çocuk sahibi olmak isteyenler bu konuda son derece hassas davranabilir. Süt kanallarına zarar vermeyecek şekilde ve dokuların zarar görmemesini sağlayacak titiz bir çalışma yapılır. Meme büyütme ameliyatı yalnızca memeyi büyütme olarak algılanmamalıdır. Memeye dolgunluk vermek, düzenli şekil vermek ve hastanın vücut yapısına uygun tasarım hazırlamak gerekir. Büyük memeyle birlikte dik ve pürüzsüz bir duruş hayal eden tüm bayanlar meme büyütme estetiği yaptırabilir. Meme büyütme ameliyatları artık en kolay yapılan estetik ameliyatlardan birisidir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*