Görünmez diş telini kimler tercih edebilir?

görünmez diş teli kullanımı, görünmez diş teli ne zaman kullanılır, görünmez diş teli kullanma nedeni

Görünmez diş teli daha çok estetik kaygısı olan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Özellikle orta yaş grubunun bu konuda daha titiz davrandığını görüyoruz. Gittiği mekânlarda metal ve siyah renkli diş teli ile görünmek istemeyenler görünmez diş teli taktırabilirler. Bu konuda tıp dünyası sürekli değişiyor ve ortodonti bilim dalı estetik dişler için her gün yeni ve şık model seçenekleri sunuyor. Diş tellerinde yaygın olarak uzun yıllar metal diş telleri kullanıldı. Ancak zamanla bunların yerini renkli braketlerin bulunduğu metal diş telleri aldı. Bu konuda en son gelinen nokta ise dişinizde olduğu anlaşılmayan şeffaf diş telleridir.görünmez diş teli kullanımı, görünmez diş teli ne zaman kullanılır, görünmez diş teli kullanma nedeni

Şeffaf diş tellerinde braketler şeffaf renk olup metallere nazaran daha estetik bir görünüm sağlar. Ancak diş teli tedavisinde gelinen nokta gerçekten şaşırtıcı. Takılıp çıkarılabilen şeffaf ınvisalign diş telleri oldukça konforlu bir kullanım ve estetik bir yapı sergiliyor. Yemek sonralarında çıkarıp dişlerinizi rahatça temizleyebildiğiniz bu yöntemde tedavi yine dişteki yapısal bozuklukları tedavi etmektir. İstenildiği zaman kolayca çıkarılıp takılma özelliği ile görünmez diş teli tedavilerinde yaygın olarak tercih edilen bir modeldir. Tüm ölçümler sizin ağız yapınıza ve dişlerinize göre alınır ve size özel üretilir.

Görünmez diş teli modelleri arasında yine farklı bir uygulamadan bahsedelim. Dişlerin arka yüzeyine aynı braket yapıştırma ve tel takma yöntemi ile uygulanan bu yöntem dile yakın bir uygulamadır. Ancak alışma dönemi biraz daha uzun olabilir. Bu yöntemde de ağrı, acı hissetmeden tedavi süreciniz tamamlanır. Tek tek braketler yapıştırabildiği gibi hazır olarak da uygulanabilir. Tedavide aynı başarı sağlanır. Ortodonti tedavilerinde artık tüm röntgen ve ölçü alma işlemleri bilgisayar üzerinden yapılmaktadır. Bunun için ölçümlerde yanılmak mümkün değildir. Görünmez diş teli tedavilerinde hastaların tercih ettiği yöntem şeffaf braketlerdir. Metal braketler kar sağlam ve dayanıklı olup tedavide aynı etkiyi sağlar. Diğer uygulamalarda olduğu gibi ancak dışardan gelen sert bir cisim veya darbe ile kırılabilir. Ancak bunun için tüm sistemin bozulması gerekmez. Yalnızca kırılan braketler değiştirilerek bu sorun kolayca halledilebilir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*