Greyfurt ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

greyfurt ile cilt bakımı, cilt bakımı yapma, greyfurtun cilde faydaları

Reçetesiz satılan, cilt bakım ürünleri karşılaşılabilecek her türlü cilt sorunu için kullanılabilir. Ancak, bu ürünlerin cildinizde nasıl bir reaksiyon oluşturacağı belli değildir. Alternatif olarak yeterli miktarda su içmek ile birlikte doğal gıdalar ile beslenmek alternatif bir seçenek olabilir. Cildiniz için önemli faydaları olan gıdalardan bir tanesi de greyfurttur. Greyfurt yiyerek veya bölgesel olarak uygulanarak içten dışa cildinize destek olacaktır.greyfurt ile cilt bakımı, cilt bakımı yapma, greyfurtun cilde faydaları

Greyfurt’un birçok faydası vardır. Diğer turunçgiller gibi greyfurtta C vitamini deposudur. Günde bir greyfurt yiyerek günlük C vitamini ihtiyacının tamamını karşılayabilirsiniz. C vitamini kaynağı olan greyfurt, serbest radikallere karşı koruyan bir güçlü bir antioksidandır. Serbest radikaller hücrelere zarar veriri ve yaşlanma, kanserde rol oynar. C vitamini ayrıca kollojen üretiminde rol oynar.

 Greyfurt ve Likopen

Greyfurt da likopen oranı da yüksektir. Likopen antioksidan etkisi ile cildi çevresel hasarlara karşı korumada rol oynar. Likopen, serbest oksijen radikallerine karşı savaşta en yüksek kapasiteye sahip bir maddedir. Likopen, aynı zamanda DNA hasarını azaltarak, kollajen üretimini artırır ve cildi güçlendirerek, kırışıklıkları önlemeye yardımcı olur.

Greyfurt Bölgesel Uygulama Seçenekleri

Ham greyfurt cilt temizliği sırasında görev yapan enzim, Bromelain içerir. Bu enzim derinin soyulmasında rol oynar. Bromelain ayrıca inflamasyonu azaltmaya yardımcı olur. Cildi temizlemek için greyfurt kabuğunun iç kısmı ile cildinizi temizlemeyi deneyin. Kaşıntılı iltihaplı cilt sorunlarında, sedef veya sivrisinek sokması durumlarında ciltteki sorunun üzerine greyfurt kabuğunu sürterek kaşıntıyı azaltabilirsiniz. Ayrıca greyfurt suyunu cilde damla olarak uygulandığı zamanda aynı yararları sağlar.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*