IMDB Puanı En Yüksek Türk Komedi Filmleri

IMDB puanı yüksek türk komedi filmleri, türk komedi filmleri, en iyi türk filmleri

Son zamanlarda yüksek gişe yapan pek yerli komedi filmi olmasa da geçmiş dönemlerde epey fazla bir şekilde karşımıza çıkıyordu. İşte IMDB’de en yüksek puana sahip yerli komedi filmleri.

Hababam Sınıfı Serisi

Hababam Sınıfı’nın Kemal Sunal, Halit Akçatepe, Münir Özkul, Şener Şen gibi ilk filmlerinin IMDB’de puanı 9 üstü. Birçok kişiye göre de gelmiş geçmiş en iyi komedi filmleri arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra 1970’lerde yayınlansa bile günümüzde de severek izlenmeye devam ediyor.IMDB puanı yüksek türk komedi filmleri, türk komedi filmleri, en iyi türk filmleri

Şabanoğlu Şaban

Türk komedi filmi denildiği vakit Kemal Sunal, Şener Şen gibi isimlerin oldukları filmler de bu listenin tabii ki en üst sırasında yer alıyor. Şabanoğlu Şaban, Süt Kardeşler, Tosun Paşa gibi dönemin geçmiş zamanı ele alan filmleri de Hababam Sınıfı serisi kadar başarılı ve bunu IMDB puanında görmek mümkün.

Pardon

2005 yapımı filmin senaristi aynı zamanda filmin oyuncularından da olan Ferhan Şensoy. Rasim Öztekin ve Ali Çatalbaş’ın da başrolde olduğu film aslında Çok Tuhaf Olaylar adlı tiyatro oyunundan uyarlama ki bu tiyatro oyunun yazarı da Ferhan Şensoy. 8.2 puanla son dönemlerde IMDB’de en yüksek puana sahip yerli komedi filmleri arasında yer alıyor.

GORA

Yeni neslin en çok sevdiği komedyenlerin başında gelen Cem Yılmaz’ın 2003 yılında hem senaryosunu yazdığı hem de başrolünde yer aldığı filmin uzayda geçmesi de Türk sineması için oldukça önemli bir yenilik olarak gösteriliyordu. IMDB’den aldığı 8 puanla da oldukça beğenildiğini söyleyebiliriz.

Aile Arasında

Avrupa Yakası dizisiyle ün kazanan Gülse Birsel’in senarist koltuğunda olduğu filmin oyuncu kadrosunda Engin Günaydın, Demet Evgar, Erdal Özyağcılar gibi ünlü isimler de yer alıyor. 2017 yapımı film almış olduğu 7.7 puanla da son yıllarda en çok puan alan filmlerden bir tanesi.

Ölümlü Dünya

Ali Atay, Feyyaz Yiğit, Aziz Kedi, Volkan Sümbül ve Ali Demirel’in senaryosunu ele aldığı film de 2018 yapımı. Gişede 500.000’i aşan filmin IMDB puanı da 7.7

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*