İmplant İstanbul’da Nasıl Uygulanır?

Kusursuz görünen dişlere sahip olmanız adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen implant tedavisi daha iyi çiğneyebilme fonksiyonlarına sahip olmanız adına da oldukça idealdir. Estetik görünüm kazanmanıza imkân tanıyan implant tedavisi özgüveninizin artmasına da olanak tanımaktadır. İmplant tedavisi öncesinde hastanın muayene olması gerekmektedir. Bu adım tedavi sonrasında olumlu sonuçların elde edilmesi adına büyük önem taşımaktadır. Periyodik olarak uygulamaya alınacak olan dişeti bakımınız da tedavi sonrasında kusursuz bir görünüme kavuşmanız adına büyük önem taşımaktadır.

İmplant Tedavisi İçin Gereken Koşullar

doğal dişler, implant tedavisi, hijyen kurallarıMuayene sonrasında doktorunuzun sağlık durumunuz hakkında detaylı olarak bilgi almanızı sağlayacaktır. Tedavi sırasında göz önünde bulundurulması gereken tüm faktörleri ön plana almanız gerekmektedir. Bu aşama da öncelikle hastanın genel sağlık durumunun iyi olması gerekmektedir. Hasta muayene olmadan implant tedavisine başlanırsa komplikasyonlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. İmplantlar yaklaşık olarak 30 yıla kadar kullanılmaktadır. Hijyen kurallarına dikkat edilmesi hastanın sağlığı açısından da büyük önem taşımaktadır. Her yaş grubunun uygulamaya alabileceği tedavi yöntemleri arasında yer alan implant tedavisinde kansere sebep olabilecek herhangi bir bulguya rastlanamamıştır.

İmplant’ın Özellikleri

Gözünüzde büyütecek kadar büyük bir işlem olmayan implant tedavisi aynı zamanda ağrı ve acı faktörlerinin de geri plana alınmasına imkân tanımaktadır. İmplant uygulaması yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir. 1 hafta ilaç kullanımı sonrasında hasta belli periyotlar dâhilinde kontrollerini yaptırmaktadır. Doğal dişlere yakın bir görünüme sahip olmanız adına oldukça ideal olan bu uygulama çene kemiğine yerleştirilmektedir. Titanyumdan elde edilen implant suni diş kökü olarak tanımlanmaktadır. Sahip olduğu doğal görünümü ile tercih edilme sebeplerini artıran implant uygulamasında yeterli kemik varlığının olup olmadığı da operasyonun olumlu neticeler ile sonuçlandırılması adına büyük önem taşınmaktadır. Kişinin olağan genel sağlık durumu da implant tedavisini etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Muayene sırasında mandübuler kanal bölgelerinin sahip olduğu anatomik yapılarında incelenmesi gerekmektedir. Operasyon sırasında genellikle sınırlı uyuşturma uygulama alınmaktadır. Operasyon öncesinde sinüs liftingin yapılıp yapılmayacağının da belirlenmesi gerekmektedir. Sizler de implant tedavisi aracılığı ile hayal ettiğiniz dişlere sahip olabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*