Kaş Estetiği Yapımı

kaş estetiği, kaş estetiği nasıl yapılır, kaş estetiği neden yapılır

Yaşlanma ile birlikte ya da genetik olarak kaş seviyesi düşük olabilir ve yaşlı ve yorgun bir görünüme neden olabilir ve bu durum kaş estetiği ile düzeltilebilir. Kaş estetiği birkaç değişik şekilde yapılmaktadır. Bunlardan en etkili ve kalıcı olanı alın germe ile birlikte yapılan kaş estetiğidir. Ancak alın germe ciddi ve büyük bir ameliyattır. Kulaktan kulağa saçlı deri içinde yapılan uzun bir kesi ile alın derisi kaşlar hizasına kadar kafa kemiğinden ayrılarak kaldırılır. Daha sonra alın bölgesindeki mimik kaslarının bazıları tahrip edilir. Bu sayede alın derisi gevşer, kırışık çizgileri düzleşir. Alın derisinin fazlalığı deri yukarı geri çekilerek çıkarılır ve saçlı deri içinden alın derisi gerilerek dikilir. Bu sırada kaşlar da gerilen alın derisi ile birlikte kalkmış olur. Yine kaşların daha etkili kalkması için kaşı aşağı çeken bazı belli kaslar tahrip edilir. Bu şekilde yapılan kaş kaldırma etkisi 8 – 10 yıl kadar kalıcıdır.kaş estetiği, kaş estetiği nasıl yapılır, kaş estetiği neden yapılır

Kaş estetiği konusunda diğer girişimler daha basit girişimlerdir, buna karşılık etki süreleri daha azdır. Örneğin normal dikişlerle yapılan kaş kaldırmanın ömrü en fazla 1-2 yıl olabilir. Üzerinde balık kılçığı gibi çıkıntılar olan özel bir dikişle yapılan kaş estetiği ise 3-5 yıl kadar kalıcı olabilir. Bu iki işlem lokal anestezi altında yapılır ve 30-40 dakika kadar sürebilir.

Kaş estetiği özel dikişle yapıldığında ameliyat sonrasında işinize dönebilirsiniz. Bir ameliyat kesisi yoktur. Sadece iğne ve dikiş giriş delikleri oluşur. Bu küçük noktalar birkaç günde kaybolur. Lokal anesteziye bağlı alında hafif pembelik, çok nadiren hafif morluk ve şişlik olabilir. Ancak ameliyat sonrası dikkat edilmesi gereken konular verdır. Üç hafta kadar ağır makyaj yapılmaz, yüz oğuşturulmaz ya da masaj yapılmaz. Bu sürede konulan özel dikiş yumuşak dokuya daha sağlam tutunur. Bu devreden sonra kaş seviyesi değiştirilemez. Konulan dikiş kalıcı dikiştir ancak bu hastayı kesinlikle rahatsız etmez.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*