Kaza Kaydı Olan Araba Alınır Mı?

kaza kayıtlı araba, ikinci el araba alma, kaza kayıtlı araba satın alma

İçinde bulunduğumuz şu günlerde her şey ateş pahası oldu. Haliyle bu ateş pahalılığı teknolojik ürünlere ve araçların fiyatlarına da yansıdı. Dar gelirli olup da araba almak isteyen kişilerin ilk uğrak durağı olan ikinci el araba galerileri bile artık insanların gözünü korkutur oldu. Ülkemizdeki ekonomik durumun her geçen gün biraz daha kötüye gitmesi elbette ki alım gücünü azaltmaya devam ediyor.kaza kayıtlı araba, ikinci el araba alma, kaza kayıtlı araba satın alma

Alım gücü azaldıkça insanlar ikinci el araçlara yönelmeye devam edecek gibi görünüyor. Bugün dönüp bir piyasaya baktığımızda ikinci el araç fiyatlarının da başını alıp gittiğini görmek mümkündür. Ekonomik araçlar olarak bildiğimiz bu araçlara da artık birkaç defa düşünerek bakmak ve satın almadan önce son bir kez daha düşünmek gerekiyor.

İkinci el araç alırken eskiden herkes boyalı olmasın, değişeni olmasın diye düşünürdü. Günümüzde bu düşünceler yerini ekonomik olsun, yolda gidip arıza çıkarmasın yeter görüşüne yerini bıraktı. Peki, ekonomik olarak satılan araçların grubunda neler var. Ekonomik araç grubu içinde yer alan araçlar taksi çıkması ve kaza kaydı yüksek olan araçlardır.

Takside çalıştırılmış olan araçların fiyatları diğer araçlara göre bir nebze daha uygundur. Örneğin normalde piyasa fiyatı 80 bin lira olan bir araba taksi çıkması olduğunda bazı etkenlere bağlı olarak 55 bin liraya kadar düşebilmektedir. Bu fiyat düşüşünün sebebi başta kilometre ve sonrasında da geçirmiş olduğu kazalar ile kullanım anında yıpranma payıdır. Bir araç ne kadar kullanılırsa gözle görüldüğünde fark edilmez ancak o kadar fazla yıpranır. Haliyle bu tür araçların arıza çıkarması daha olasıdır. Benim tavsiyem taksi çıkması araçlardan uzak durun.

Bir diğer ekonomik araçlar kaza kaydı olan araçlardır demiştim. Bu araçların kaza kayıtlarına baktığınızda eğer ergonomik durumunu etkileyen bir durum yok ise satın alabilirsiniz. Tabii aracın kazalı olduğunu biliyorsanız ve buna göre piyasa fiyatının altında bir fiyattan satın alacaksanız bu araçları satın alın. Aksi halde paranızı bu tür araçlara harcayıp ziyan etmeyin.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*