KİLO VERDİRECEK İPUÇLARI

kilo verme yöntemleri, kilo verdiren yöntemler, kilo verme yolları

Yaz aylarının yaklaştığı bu dönemlerde çoğu kadın kilo verme planlarına girmiş olmalı. Kimi diyet yapmaya başladı, kimi spor yapmaya. Ama sadece diyet ve spor sağlıklı ve hızlı kilo vermeyi sağlamaz. Bunların yanında yapacaklarınızda kilo vermeniz için çok önemlidir. İşte, kilo vermenin ipuçları…kilo verme yöntemleri, kilo verdiren yöntemler, kilo verme yolları

Uyku süresi kilo vermekte etkilidir

Bugüne kadar yapılan araştırmalar gösteriyor ki, az uyuyan insanlara oranla, ortalama uyuması gereken süre olan 8 saat uyuyan insanlar daha fazla yağ yakmaktadır. Çalışkan insanların az uyuduğu, böylece kendine, çevresine ve işlerine daha fazla zaman ayırdığı düşünülür. Oysa az uyumak fazla kalori almaya da neden olmaktadır.

Yemeği yavaş yemeye özen gösterin

Beynimize tokluk sinyalleri yemek yedikten bir süre sonra iletilmektedir. Bu nedenle hızlı yiyen insanlar bu sinyali almadan çok fazla yemiş olurlar ve tokluk hissini anlamazlar. Bu nedenle yemeği yavaş ve sindire sindire yemekte fayda vardır. Çoğu diyet programlarında akşam 7 ya da 8’den sonra yemek yenilmemesi söylenir. Oysa her insanın uyku düzeni farklıdır. Bu şekilde verilen saatlere uymak yerine, kendi uyku saatinizden yaklaşık 2 saat önce uyumayı bırakmalısınız.

Glikoz şurubunun bulunduğu hiçbir şeyi ağzınıza sürmeyin

Glikoz şurubu tokluk hissini ortadan kaldırmaktadır. Bu neden glikoz şuruplu bir şeyi yediğiniz zaman doyduğunuzu anlamayabilir ve doğal olarak çok fazla tüketebilirsiniz. Bu nedenle glikoz şurubu bulunan hiçbir şeyi ağzınıza sürmeyin. Gazlı içeceklerin de tatlı olması ve vücutta insülin salgılamasına sebep olması nedeniyle tüketilmemesi gerekmektedir. Gazı içeceklerin üzerinde diyet de yazıyor olsa tüketmemeniz gerekmektedir. Sıfır kalorili olduğu iddaa edilen bu içecekler aslında sıfır kalori değildir. Sadece kalorisi biraz daha azaltılmıştır. Bu nedenle gazlı içecekler diyet diye tüketmeyiniz.

Hareketli yaşam ve bol su tüketmek

Spor kilo vermekte en büyük yardımcı unsurdur. Her gün yapacağınız yarım saatlik yürüyüş ya da egzersizler bile kilo vermenize büyük katkı sağlayacaktır. Bunun yanında bol su tüketmek de kilo vermenin temelini oluşturur. Hem sağlığınız açısından hem de kilo sağlıklı kilo vermeniz için bol su tüketmelisiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*