Kına Gecesinde Şık Görünmek İsteyen tesettürlü Bayanlar İçin Kınalıklar

tesettürlü kınalık, tesettürlü kadın kına giysisi, tesettürlü kınalık modelleri

Kına gecesinde özel bir kıyafetin kullanılması geleneklerimize dayanan bir özelliktir. Bu gecede evlenecek olan genç kızın özel bir kıyafet seçmesi ve kına yakılırken de bu kıyafeti kullanması gerekir. Hem gelin olacak kişinin özel olduğunu hem de kendini güzel hissetmesi yapılan bu işlem elbette evlenecek olan genç kızların da gözlerini kamaştıran detaylardan bir tanesidir. Kına gecesinde kullanılabilecek kıyafetleri de kendinize göre seçebilirsiniz. Açık ya da tesettürlü bayanlara göre tasarlanan farklı modeller hem şık bir gelin için hem de kına gecesi için en uygun modelleri sunabilmektedir. Tesettürlü kına gecesi kıyafeti olarak kullanabileceğiniz modelleri incelerken de hem dikkatli hem de özenli bir seçim yapmanız gerekir.tesettürlü kınalık, tesettürlü kadın kına giysisi, tesettürlü kınalık modelleri

Tesettür Kına Kıyafetlerinde Nelere Dikkat Etmek Gerekir

Kına kıyafetinizi isterseniz geleneksel şekilde isterseniz de daha yeni modeller olarak tercih edebilirsiniz. Peki, tesettürlü kınalık nedir? Adından da anlaşılacağı gibi tesettüre uygun şekilde hazırlanan kına kıyafetlerine tesettürlü kınalık ismi verilir. Bu anlamda kullanacağınız modelleri de tesettüre uygun olarak tercih edebilirsiniz. Daha çok geleneğimizin bir parçası olması nedeni ile bu günde kullanacağınız kıyafetler büyük oranda tesettüre uygun olurlar. Üç etekler, kaftanlar, şalvarlar ya da uzun bir elbise seçebileceğiniz kına kıyafetlerinde genel olarak bilinen ve tesettüre göre rahatsızlık vermeyecek modeller hazırlanmaktadır. Bu nedenle tesettürlü bir gelin de isterse geleneksel isterse yeni modeller arasında zevkine uygun bir seçim yapabilir.

Kına gecesinde kullanacağınız bin bir çeşit model bulabilirsiniz. Ancak tesettürlü kınalık seçerken nelere dikkat edilmeli sorusuna yanıt bularak daha ideal bir seçim yapabilirsiniz. Öncelikle zevklerinize uygun tasarımlardan yararlanmanız gerekir. Eğer sevmediğiniz bir modeli sadece kına anında kullanmak için alıyorsanız ömür boyu kötü bir hatıra olarak kalır. Bunun dışında kullanacağınız kıyafetin içinde rahat etmeniz gerekir. Genelde düğün gününde her gelin stres yaşar. Buna bir de kıyafet stresini eklemeyin. Dikkat etmeniz gereken bir başka nokta da seçtiğiniz kıyafetin vücut şeklinize uygun olup olmadığıdır. Eğer kısa boyluysanız kabarık modeller yerine daha düz modelleri kullanabilir uzun boyluysanız kabarık ve a kesimlerden yararlanabilirsiniz.

Kına gecesi için kullanılan kıyafetleri kendinize göre tercih edebileceğiniz için en önemli konu nasıl bir model seçmeniz gerektiğidir. Kına gecesi için hazırlanırken tesettürlü kınalık seçerken hangi modeller yeni ve sizin için hangi tesettür giyim kınalık modelleri daha şık bilmenizde fayda var. Bu sayede hem siz kendiniz rahat ve güzel hissedecek hem de kına gecesi için unutulmaz bir seçim yapmış olacaksınız. Eğer kullanacağınız modellerde kaftanlı tasarımlar tercih etmek isterseniz kolları ve yaka kenarları işlemeli modeller kullanabilirsiniz. Kaftanlar tek başına da kullanılabilirler. Kına gecesinde bir elbise kullandığınızda kaftan kullanarak kınaya hazırlanabilirsiniz. Eğer kına yakılacağı anda tam olarak bir kına kıyafeti kullanmak isterseniz bindallı modellerini kullanabilir ya da kabarık sultan kıyafetlerini tercih edebilirsiniz.

Elbette bu tür kıyafetleri alırken fiyat araştırması da yapmak gerekebiliyor. Özel bir tasarım olması nedeni ile gelinlik kadar yüksek fiyatlar görebilirsiniz. Tesettür kınalık satın alırken nelere dikkat edilmeli? Fiyat araştırması ilk sırada yer almalıdır. Bütçenizi düzenleyerek buna uygun modeller bulabilirsiniz. Bu sayede ekonomik bir tercih yapmış olursunuz. Bunun dışında modeller arasında seçim yaparken hangi modellerin size daha çok yakışacağını bulmanız gerekir. Vücut şekli bu anlamda dikkat edilmesi gereken bir detaydır. Kına kıyafetleri saten gibi yumuşak dokulu kumaşlardan hazırlandığı için hem daha kilolu gösterebilecek hem de daha zor kullanılabilecek kıyafetlerdir. Bu nedenle seçimlerinizde önemli detaylar var.

Kına kıyafetleri günümüzdeki modacıların da katkısı ile farklı tasarımlar içerebiliyor. Bazı modeller daha nostaljik olurken bazı modeller de daha modern bir yaklaşım sergileyebiliyor. Bunun yanı sıra son zamanlarda bayanların etkili bir görüntü oluşturmak için kullandığı tasarımlar da göz kamaştırıyor. Sultan kıyafetleri, geleneksel bindallı modelleri, abiye elbise şeklindeki tasarımlar gibi modeller sıralayabilirsiniz. Tesettürlü kınalığın farkı seçeceğiniz modellere bir de şal ya da eşarp eklemeniz olacaktır. Bu nedenle seçim yaparken eşarbınız ya da şalınız için de uygun bir model olmasına dikkat etmeniz gerekir. Eşarbınızı nasıl bağlayabileceğiniz, aksesuar seçimini nasıl yapabileceğiniz gibi detayları da düşünmeniz gerekir. Seçtiğiniz kıyafet ne kadar güzel olursa olsun eğer eşarbınız ya a şalınız doğru seçilmemişse ya da doğru bağlanmamışsa kötü bir görüntü çıkar.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*