Kırtasiye Ürünlerinde Yapılan Hilelere Dikkat

kırtasiye ürünleri, kırtasiye ürünü satın alma, kırtasiye ürünlerinde dikkat edilmesi gereken noktalar

Kırtasiye malzemeleri sadece okullarda ve ofislerde kullanılmıyor evde de yoğun olarak kullanılan kırtasiye ürünleri hayatımızın büyük bir bölümünde varlıklarını sürdürüyorlar. Kırtasiye malzemelerine talep arttıkça yan sanayi yani kalitesiz üretimde artmaya başlıyor. Kalitesiz üretim öncelikle sağlık açısından ciddi zararları olduğunu belirtmekte fayda var. Kırtasiye Ürünlerinde Yapılan Hileler hakkında biraz bilgi vermek gerekirse ilk olarak kokulu silgi diye adlandırdığımız silgi çeşidi kokusu güzel olması sebebi ile çok fazla ilgi çekici olabilir. Fakat sağlık açısından da bir o kadar tehlikeli.kırtasiye ürünleri, kırtasiye ürünü satın alma, kırtasiye ürünlerinde dikkat edilmesi gereken noktalar

Genel olarak dışarıya çıkarken alış veriş listesini hazırlarken bile kırtasiye malzemelerinden olan kalem, silgi ve A4 kağıdına ihtiyacımız var. Buna çok daha fazla örnek verilebilir her an karşılaşabileceğimiz bir konu fakat kaitesi bakımından da dikkat edilmesi gerek. Son yıllarda yapılan araştırmalara göre Kırtasiye Ürünlerindeki Hileler dolayısı ile kokulu silgi zararı tespit edildi. Kokulu silgi ve zararlı boya maddelerinden üretilen kalemler bir süre sonra bağımlılığa neden oluyor ve sizin vücudunuzun ona alışmasına neden oluyor. Bu olay sizin vücudunuzda olumsuz etkiler de bırakabiliyor.

Piyasada çin malı diye adlandırılan kırtasiye malzemelerinden kesinlikle kaçınmak gerek.  Ucuz olması ve çeşitlilik bakımından bizi fazlası ile cezbeden çin malı ürünleri yapılan testlere göre büyük ölçüde sağlığa zararlı olduğu tespit edilmiştir. Ailelerin sağlığa yararlı olan kaliteli malları tercih etmesi sağlıkları açısından önemlidir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*