Kışta Bot Giymenin Önemi

Kışta boy giyme, bot giymenin önemi nedir, kışta neden bot giyilmeli

Kış aylarının gelmesi ile birlikte havaların soğuması da haliyle başlamış oldu. Bir yandan soğuklar öte yandan yağmurlar kapımızı çalmaya başladı. Hastalıklardan korunmak için her ne kadar kalın giyinsek de ayaktan üşüme diye bir şey varlığını da bir kenara bırakamayız. Kış aylarında siz de sık sık ayaklarınızdan soğuk kapıp rahatsızlanıyorsanız ayaklarınızı sıcak tutmak üzere önlem almalısınız. Aksi halde kış boyunca hastalıklarınız bir türlü geçmek bilmez.Kışta boy giyme, bot giymenin önemi nedir, kışta neden bot giyilmeli

Kışta ayaklarınızı sıcak tutabilmenizin en basit yolu hafif kalınlıkta çorap ve onun üzerine de iyi yalıtımlı bot giymek olacaktır. Dış etkenlere karşı ayağınızı koruyabilen bir çift botunuz varsa ister yağmur yağsın ister kar yağsın ayaklarınız sıcacık kalır. Nubuk veya kauçuk botların fiyatları bayağı uygundur. Dar gelirli de olsanız zengin de olsanız bu botlardan satın alabilirsiniz. Yaklaşık 150-250 lira civarında gerçekten kaliteli botlar satın alabilirsiniz.

Ayakların üşütülmesi başta böbrek rahatsızlığı olmak üzere bir sürü şeye sebep olmaktadır. Bu nedenle kışta mutlaka ayaklarınızı sıcak tutmalısınız ki bunun en güzel ve basit yolu da bot giymekten geçer. Hem bot giyerseniz kışta karlı havalarda kayıp düşme ihtimaliniz bir hayli azalır. Kışta kayıp düşen ve kalçasını, elini, ayağını, kolunu kıran birçok kişi varken siz güven içinde yürürsünüz. Yağmurlu havalarda ayakkabılarınızın su aldığını düşündüğümüzde bot giydiğinizde ayaklarınızın kuru kalacağı da diğer bir gerçektir.

Ayaklarınızın ıslanması hem hasta olmanıza hem de yürürken rahatsızlık çekmenize sebep olur. 150-250 lira arası bir para ödeyerek tüm bu sıkıntılardan kurtulabilirsiniz. Flo mağazalarından ya da benzeri ucuz ayakkabı satan mağazalardan bot satın alabilirsiniz. Kinetix, nike gibi ürünlere de göz atabilirsiniz. Özellikle kinetix hem kaliteli hem de uygun fiyatlı ürünler satmaktadır. Yakınızda flo veya benzeri ayakkabı mağazası var ise o mağazaları ziyaret ederek kinetix bot satın alabilirsiniz. İnternetten de bot alışverişi yapabilirsiniz. Ancak ayakkabı ve bot satın almak için interneti kullanıyorsanız ayak numaranızdan emin olmayı unutmayın. Bazen kesime bağlı olarak numaralar birbirini tutmamaktadır, böyle bir durumda iade ve değişim talebinde bulunabilir internetten satın aldığınız ürünleri değiştirebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*