Kuru Ciltler İçin El Kremi

kuru cilt için krem, krem kullanımının faydaları, kuru cilde krem

Birçok erkeğin ve kadının eller konusunda en büyük şikâyeti el kuruluğu ve buna bağlı olarak yaşanan sorunlardır. Ellerin kuru olması hışır hışır olarak ifade edilen rahatsız edici bir durum yaratır. Bununla da kalmaz kuruyan eler bakım yapılmazsa kısa sürede çatlar kanar ve yara olur. Hiçbir bayan ve hiçbir erkek böyle bir durum yaşamak istemez. Bunun yaşanmasında günlük çevresel koşullar, hava sıcaklıkları ve cilt yapısı etkilidir. Bu yüzden nemlendirme özelliğine sahip içeriğinde bir miktar yağ bulunan el kremi ürünlerinin düzenli olarak kullanılması gerekir. Böylece el kuruluğu devamlı yaşanılan bir sorun olmaktan çıkar.kuru cilt için krem, krem kullanımının faydaları, kuru cilde krem

El Bakımını İhmal Etmeyin

Belki de toplum olarak sağlığımızı ve cilt bakımızı hep erteleyip ihmal eden bir yapıya sahibiz. Sürekli ve düzenli bakım yapılmadığında ellerin çatlaması ve pürüzlü bir yüzeye sahip olması kaçınılmaz olacaktır. Bu yüzden el bakımına önem vermek ve ihmal etmemek gerekir. Çünkü yıpranan eller erken yaşlanma belirtileri ile daha erken yaşlarda karşılaşır. Elde derilerin kırışması, lekelerin oluşması da bu belirtilerin başında yer alıyor. Bunların yerine ise yerine pamuk gibi yumuşacık, canlı ve oldukça sağlıklı bakımlı bir el yapısına sahip olmak sizin elinizde nemlendirici özelliğe sahip su içeren kremleri kullanarak ellerinizde oluşacak erken yaşlanma belirtilerini geciktirebilirsiniz. El bakımı için uzmanların önerdiği ürünler günlük el kremi ve bakım ürünleridir.

Yağlı Cilt yapısına Sahip Olan Eller İçin Krem Kullanmaya Gerek Var Mı?

Bazı ciltler yağlıdır ve kuru ciltlere göre daha geç kurur veya çatlar. Ancak ellerde bulunan yağ oranı yüzde veya vücutta olduğu gibi fazla değildir. Süreli sabun ve deterjanlarla ve havayla temas halinde olan eller ne kadar yağlı olursa olsun mutlaka bu olumsuz faktörlerden nasibini alır diyebiliriz. Yağlı cilt yapısına sahip olan erkek ve bayanlar bu faktörlerden korunmak için yağı krem kullanmamalıdır. Bunun yerine sadece vitamin, nem ve su içeriğine sahip ürünleri tercih etmelidirler. Kaliteli markaların güvencesi altında satılan el kremi ve doğal bakım ürünleri ile günlük bakım kolayca sağlanabilir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*