Laminant Parke Kullanımı

laminant parke, laminant parke çeiitleri, laminant parke kullanım alanları

Evlerden en çok tercih edilen parke çeşitlerinin başını laminant parkeler çeker. Peki laminant nedir? Kısaca değinmek gerekirse laminant kağıtların üst üste konulup yapay reçine emdirilerek elde edilen bir üründür. Laminant parkelerin kullanımı son 10-15 yılda yoğunluk kazanmıştır. Laminant parkenin tercih edilme sebeplerinden biriside doğal ağaçların çok pahalı oluşudur. Buna karşın laminant parke görünüm açısından ağaç görünümünü aratmayan bir malzemedir. Her ne kadar sentetik bir malzeme olsada görünüm açısından ağaçtan ayırt edilmesi çok zordur. Ve tabiki fiyat açısından da çok uygundur. Yine laminant parkenin tercih edilme sebeplerinden bir diğeride çok cabul ve pratik biçimde döşeniyor olmasıdır. Paket halinde alınan laminant parkeler çok hızlı ve pratik şekilde döşenebilir.laminant parke, laminant parke çeiitleri, laminant parke kullanım alanları

Laminat Parke Seçerken Nelere Dikkat Edeceğiz?

Laminant parkeler sınıflara ayrılmıştır. 30. sınıf, 28 sınıf v.b gibi. Ofis ve işyeri laminat döşemesinde bu sınıflandırma çok önemli olsada ev için seçilecek laminat parkelerde bu sınıflandırma çokda önemli değildir. Zira evlerde ofis ve işyerleri gibi sürekli laminantlere gelecek bir baskı olmadığından yıpranmalarıda kolay olmaz.

Ve geldik laminant parkelerdeki renk ve desen çeşitliliğine…

Laminant parkelerde çok geniş bir renk ve desen seçeneği vardır. Eğer evinizde ışık sorunu yaşıyorsanız parke seçiminde koyu renkleri seçmemenizde fayda var. Ve tabiki kir tutmaması daha doğru bir tabirle çok az kir tutan bir modeli seçmelisiniz. Örneğin akcaağaç türü çok kir tutar.

Laminat Parkelerin Temizliği?

Laminant parkelerin tercih edilme sebeplerinden en önemlilerden biride temizliğiniz son derece kolay oluşudur. Laminant te kullanılan sentetik malzemeden dolayı kolay kolay çizilme olmaz. Örneğin topuklu ayakkabı ile üzerinde saatlerce dolaşsanız bile kesinlikle çizik yapmaz. Kirlendiğinde de ıslak bir bezle çok rahatlıkla temizlenebilir. Ev hanımları için zemin temizliği çok önemlidir. Zemin temizliğine ayrılacak saatler laminant parke sayesinde azalacak kendinize ayıracağınız zaman artacaktır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*