Meme küçültme operasyonu nedir?

meme küçültme, meme küçültme estetiği yapımı, meme küçültme operasyonu

Meme küçültme operasyonu olmadan önce doktorunuza doğum yapıp yapmadığınızı ve daha doğum yapıp yapmamak istediğinizi söylemelisiniz. Eğer doğum yeni doğum yapmışsanız bebeğinizi emzirmeniz bittikten 3-6 ay sonra göğüs küçültme ve ya göğüs dikleştirme ameliyatı olabilirsiniz. Eğer ameliyattan sonra tekrar doğum yapmak süt vermek istiyorsanız doktorunuz bu konuyu göz önünde bulundurarak ameliyatınızı yapacaktır.meme küçültme, meme küçültme estetiği yapımı, meme küçültme operasyonu

Bir sağlık ameliyatıdır

Göğüslerin büyük olması kişi de duruş bozukluğu, sırt ve boyun ağrısı, göğüs altında yaralar gibi bazı rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Bu yüzden kadınlar için göğüs küçültme operasyonu bir sağlık ameliyatıdır. Ameliyatta meme dokusunun bir kısmı alındığı için kanser riski de azalmış olacaktır ve ayrıca ameliyat sırasında çıkarılan doku patolojiye götürüldüğü için erken teşhis gibi önemli bir şansınız olacaktır. Memenin büyüklüğüne göre ilerde doğum yapıp yapmamasına göre yapılacak ameliyatın teknikleri değişmektedir.

Ameliyat öncesi ve sonrasında yaşacaklarınız

Doktorunuzla istediğiniz ve uygun olan göğüs ölçülerini konuşacaksınız ve sonra hangi tekniğin size uygun olduğuna karar verilecektir. Ameliyat gününüz belirlendikten sonra ameliyat gününden 1 hafta önce aspirin içmemeniz gerektiği söylenecektir. Ameliyat günü aç gelmeniz gerektiği size bildirilecek ve gelince gerekli tetkikler yapılacaktır. Tahlillerden sonra çizimler yapılıp fotoğraf çekilecektir. Fotoğraf çekimi ameliyattan sonra size göstermek içindir. Arada ki değişimi görmeniz için. Çizim ve fotoğraf sonrasında 2-3 saatlik bir operasyona gireceksiniz. Operasyon sonrasında 1 gün hastane de kalacaksınız ve doktorunuz sabah gelip sizi kontrol edip taburcu edecektir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*