Neden Tesettür Mayo Giyilmelidir?

Haşema , artık tesettürlü bayanların vazgeçilmezi haline gelmiş bir mayo çeşididir. Bu mayo çıkmadan önce tesettürlü bayanların tek çaresi rahatsız edici günlük kıyafetlerle denize girmekti. Ama bu kıyafetlerden denizden çıkınca kurumak bilmez, üstüne üstlük bir de bu kıyafetler kişinin üstüne yapışır, bu da rahatsız edici bir durumdur.

Tesettür Mayo Neden Daha Kullanışlı

tesettür mayo

Bu nedenlerden dolayı tesettürlü bayanlara özel mayo tasarımına başlanmıştır ve uzun yıllardır da bu işin ticareti yapılmaktadır. Tesettür mayo, tesettürlü bayanlar için bir çıkış yolu olmuştur. Zira onların da rahatça denizin, güneşin ve yazın tadını çıkarmaya hakkı vardır. Sırf gündelik kıyafetlerle denize girdikleri ve bu kıyafetler ıslandıklarında vücudu belli ettiği için denize girmekten mahrum kalan kadınlar vardı. Tesettür mayo, bu kadınlar için bulunmaz bir fırsat olmuştur. Tesettür haşemanın neden giyilip giyilmeyeceği konusuna değinecek olursak tesettürlü bir bayanın elbette bu mayoyu tercih etmesi gerektiğini söylemek gerekmektedir. Gündelik kıyafetler hem rahatsız edici hem de daha dikkat çekici olacaktır. Halbuki bir haşemanın rengi çok dikkat çekici olmadığı sürece bakışlar da üstünüzdeki mayo da sizi rahatsız etmeyecektir. Tesettür mayo giymek için illaki tesettürlü olmaya gerek yoktur.

kapalı mayo, tesettür haşema, tesettür mayo

Tesettürlü olmayan bayanlar da bu mayoyu tercih edebilirler. Mesela normal mayoların çok açık olduğunu düşünenler olabilir, bu bayanlar da tesettür mayodan yana tercih yapabilir. Ya da güneş ışınlarından nasibini alıp da ıstakoz gibi yanmak istemeyenler de bu mayoyu tercih edebilir.

Herkes gibi tesettürlü bayanların da denize girmeye ve yazın sıcağında biraz serinlemeye hakkı vardır elbette. Yani tesettürlü bayanlar olarak sınırlamak da yanlış olacaktır bir yerde. Artık ileri yaştaki anneler ya da daha önce belirtildiği gibi mayo-bikininin çok açık olduğundan şikâyetçi olan gençler de tesettür mayo giymekten yana tercihte bulunabilmektedirler.

Yukarıda bahsedilenlerden de anlaşılacağı üzere normal mayo yerine kapalı mayo tercih etmek için birtakım sebepler bulunmaktadır. Bu sebeplerden dolayı kapalı mayoların tercih edilmesi kaçınılmaz bir durum haline gelmiştir. Bayanlar, çocuklar ve erkekler için birçok alternatifi olan bu mayoların tercih edilmemesi için hiçbir sebep de yoktur.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*