Orta Yüz Germe Tekniği

orta yüz germe ameliyatı, orta yüz germe operasyonu ücreti, orta yüz germe işlemi

Yerçekiminin etkisi, yıllar geçtikçe orta yüz bölümünde yaşlanmanın etkilerini ortaya çıkmaktadır. Elmacık kemiği üzerinde bulunan yağ yastıkçığının aşağıya doğru sarkması elmacık kemiği üzerindeki dolgunluğun yok olmasına sebep olur. Aşağı yöne doğru sarkan bu cilt altı dokuları burundan dudak kenarına uzanan kıvrım olan nasolabial kıvrım üzerinde bir deri kalıntısı şeklinde ortaya çıkmakta ve bu çizginin derinleşmesine sebebiyet vermektedir. Orta yüz germe işlemleri yüz gençleştirme ameliyatlarında amaç sarkmış olan cilt altı yağ yastıkçıklarının kendi yerlerine alınarak elmacık kemiğinin üzerindeki kişiye genç ve çekici bir görünüm veren dolgunluğu tekrardan sağlamak ve nasolabial kıvrımın üstündeki katlanmayı kaybederek bu çizginin derinliğini mümkün olduğu kadar azaltmaktır. Son zamanlarda endoskopik orta germe işlemleri ve yüz gençleştirme ameliyatlarında da kullanılmaya başlanmıştır. Saçlı derinin içinde şakak bölgesine yapılan 3-4 cm’lik bir kesi ile elmacık kemiğinin üzerindeki yumuşak dokular serbestleştirilir. Bazı hastalarda ağız içerisinden dudak ile dişler arasındaki oluktan yapılacak 2-3 cm’lik kesi işlemi bu serbestleştirmeye yardımcı olur. Serbestleştirilen yağ yastıkçıkları bir veya iki dikişle şakak bölgesindeki sağlam dokulara asılır. Böylece elmacık kemiği üzerindeki dolgunluk sağlanmış ve nasolabial kıvrımın mümkün olduğunca derinliği azaltılmış olur.orta yüz germe ameliyatı, orta yüz germe operasyonu ücreti, orta yüz germe işlemi

Ameliyat öncesi;

Bütün ameliyatlarda olduğu gibi, bu ameliyat öncesinde de minimum 3 hafta öncesinden sigarayı, yara iyileşme süreci etkilememesi gibi sorunlardan dolayı kesmeniz gerekmektedir. Aynı şekilde kanama tarzında sorunları yaşamamak için, ameliyat öncesi son 1 haftalık süreçte kanınızı sulandırabilecek ilaçlardan veya benzeri maddeleri kesinlikle kendinizden uzak tutmanız gerekmektedir. Diabet hastalığı olan kişiler ise şekerinin, hipertansiyon hastalığı olan kişiler tansiyonunun ameliyat öncesinde kontrol altında tutması gerekmektedir.

Ameliyat sonrası;

Günümüzde Orta yüz germe işlemleri yüz gençleştirme ameliyatını genel anestezi olarak yapılması tercih edilmektedir. Genellikle hastalarda kaş ve alın düşüklüğü de olduğundan aynı kesiler den alın germe ve kaş kaldırma işlemi de birlikte uygulanmaktadır. Hastalar geçirdiği ameliyattan birkaç saat sonrasında evine gidebilmektedir. Yüz ve göz etrafındaki morluk ve şişlikler 7-10 gün içinde genellikle kaybolur ve kişi günlük rutin hayatına ve işine bu süre içinde dönebilir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*