Paintball Nasıl Bir Oyundur?

paintball kuralları, paintball oyunu, paintball nasıl oynanır

İçleri boya ile doldurularak jelatin ya da plastik toplardan oluşan havalı tabanca ile oynanabilen bir oyun türüdür. 1990 yılından itibaren oynanmaya başlanarak eğlenceli bir strateji sporu haline gelmiştir. Boya topu olarakta bilinen strateji oyunu plastik toplardan oluşan boya mermileri ile dolu silahlarla oynanmaktadır. Takımlar eşliğinde belirli bir parkur içerisinde gerçekleşmektedir. Oyunun amacı takım oyuncularına verilen görevleri başarılı bir şekilde tamamlamaktır. Oyunun içerisinde bu isim “ senaryoyu uygulamak “   olarak adlandırılmaktadır. Senaryoyu uygulamak için verilen zaman zarfında karşı takımın kalesini fethederek bayrağı ele geçirmek gerekir. Aynı zamanda bir rehine mevcuttur ve bu rehineyi kurtarmakta verilen görevin içerisindedir. Bunların dışında diğer takımın oyuncularını elemek, boya tabancasından mermi yemeden kalan son oyuncu olmaya çalışmak,  kaçan diğer takımın oyuncularını yakalayabilmek, parkur içerisinde oluşturulmuş olan tepelerden bir tanesini savunmak, köprüleri patlatmak, takım içerisinde gruplara ayrılarak öbür takımın oyuncularını elemek gibi görevleri bulunmaktadır. Karşı takımın attığı mermilerden olabildiğince sakınmak gerekir çünkü boyanan oyuncu oyundan atılır; yani boyanan oyuncu o oyun için ölmüş olur. Bu zevkli oyunu sizde yaşamak ve sevdiklerinize yaşatmak istiyorsanız Beykoz Paintball firması farklı organizasyonları ile müşterilerine sunduğu bu zevkli oyunu güvenli bir şekilde oynayabilirsiniz.paintball kuralları, paintball oyunu, paintball nasıl oynanır

ÇEVREYE VE KİŞİYE ZARAR VERİR Mİ?

 Boya tabancalarının çeşitli marka ve modelleri mevcuttur. Bunları gerekli yerden rahatlıkla seçebilirsiniz. Boya topu oyununu oynarken korumalı olarak oynamak daha sağlıklıdır. Çıplak tene teması halinde ciddi şekilde can yakabilir. Çünkü oldukça hızlı atan bir mermisi vardır. Bu yüzden korunmasız oynamak tehlikeli olması sebebiyle yasaktır. Oyunda oynayan her oyuncunun yüzünde, kırılması mümkün olmayan maddesi cam olan özel olarak tasarlanan maskeler bulunmaktadır. Silahlar ise özel gazlı silahlardır. Görüntü olarak gerçek silahlara çok benzerler tek fark olarak içlerinin boya mermileri ile dolu olmasıdır. İçlerinde boya kapsülleri mevcuttur. Bu kapsüller misket şeklinde olup doğaya zara vermeyen maddeler üretilmiştir. Bu sebeple de çevreye ve doğa herhangi zararı olmadan zamanla yok olabilme özelliğine sahiptir. İçinde gıda boyası olduğu için oynayan oyunculara da herhangi zararı yoktur. En önemli özelliği de boyaların kolayca kıyafetlerden çıkartılabilmesidir. Paintball İstanbul firmasın müşterilerine tüm güvenlik önlemleri alınmış bir şekilde sunmuş olduğu aksiyon sporlardan biri olarak bilinen oyunu gönül rahatlığı ile oynamak mümkündür. Ne kişiye ne de çevreye herhangi bir zararı yoktur.

OYUNUN KURALLARI NELERDİR?

   Oyunun kuralları içerisinde bazı maddeler vardır ve bunlara uyulması zorunludur.

  • 5 metreden yakın olan mesafelerden karşı takıma ateş edilmemelidir. Çünkü bu oldukça tehlikelidir. Bu durum oyuncunun ceza almasına sebep olarak ceza bölgesine gitmesine sebep olur. Belli bir süre bekledikten sonra hakemin komutu ile takım arkadaşlarının arasına tekrar katılır.
  • Takım oyuncuları oyun başladığı anda kendi kalelerinin arkasında durarak kendini kollamalıdır.
  • Takım kaptanlarının uyarısı olan başlama düdük sesi ile oyun başlar.
  • Başlama düdük sesinden önce oyuncular ateş etmemelidir. Bu oyuncunun ceza almasına sebep olmaktadır.

Oyunun kuralları ve amacı çok basit ve oyun oldukça zevkli bir oyundur. Stratejik bir spor oyunu olması ile gittikçe yaygınlaşmakta ve herkesin ilgisini çekmektedir. Oyun oynarken profesyonel hakemler size ilk önce kurallardan bahsederek yardımcı olmaktadır. Oyuna ait özel koruma kıyafetleri ise oldukça hijyenik olup maçların bitiminden sonra yıkanmaktadır. Oyun oynarken sadece ayakkabının dışında tüm malzemeler firmamız tarafından sağlanmaktadır. Oyun iki takım şeklinde oynanır ve her takımda ise en fazla 8-10 kişi bulunmaktadır. Firmamız tarafından Paintball Fiyatları en uygun fiyat seçenekleri ile müşterilerimize sunulmaktadır. Sizde oyunu merak edenlerden iseniz hemen bize ulaşarak randevu almanız yeterli olacaktır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*