Parfüm Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

parfüm alımı, kaliteli parfüm seçimi, parfümde dikkat edilmesi gerekenler

Parfüm alırken dikkat etmeniz gereken hususların ne olduğunu biliyor musunuz? Biz sizin için işinize yarayacak bu yazıyı hazırladık. İşte çok işinize yarayacak parfüm alırken dikkat etmeniz gereken “püf” noktaları:

Tabi ki parfüm alırken önce hassas bir burun lazım… Burnumuzun koku alması lazım ki, bizde kendimiz için en iyi parfümü seçmeliyiz. İnsan burnunun en çok hassas olduğu zamanlar, sabah saatleridir. Bu yüzden parfüm almaya, mağazanın açılış saatinde gitmeniz, en iyi parfümü almanıza olanak sağlayacaktır.parfüm alımı, kaliteli parfüm seçimi, parfümde dikkat edilmesi gerekenler

Sen ne yaptın? Parfüm hiç kutusundan sonra koklanarak test edilir mi? Parfümün şişesindeki kokusu hep aynıdır, önemli olan senin tenindeki kokusudur. Tenine uyumsuz bir parfüm alacağına, paran cebinde kalsın, yol da mı buluyorsun parayı?

Ayrıca parfümü orana burana sıkmamalısın. Parfümün kokusunu alabileceğin en iyi yerin bileğinin tersidir. Nabzının attığı yere 15cm uzaklıktan bir püf sıkmalısın. Dur, ne yaptın? Parfümü asla ıslakken koklama, çok keskin koku alırsın, parfümün gerçek kokusunu sadece parfüm kuruduktan sonra koklardan alırsın. Bileğindeki parfüm kuruduktan sonra koklayabilirsin…

Parfümü beğendin mi? Tenine uygun mu? Hemen al o zaman, fiyatına bak. Çok mu ucuz? Ucuz maldan hayır gelmez mi diyorsun? Peki herkes pahalı parfüm mü kullanıyor? Tabi ki de hayır! Ama sen alışmışsın pahalı olan iyidir diye. Senin paran var… Parfüm alırken en çok dikkat etmen husus beklide ne biliyor musun? İşte bu:

Parfüm alırken son moda parfümler yerine, tenine uygun en iyi parfümü tercih et…

Dünyanın en iyi parfümü de olsa, tenine uyumlu olmadıkça işine yaramaz

Parfüm kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlar

Parfüm kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlardan önce, parfüm alırken dikkat edilmesi gereken hususları bilmen çok iyi olacaktır. Daha sonra buna geçebilirsin. Bu konuya gitmek için site içi arama yapabilirsiniz.

Parfüm kullanırken, öncelikle parfümü öyle yakından sıkmana hiç gerek yok. Parfümü hem daha az yerine sıkmış olursun, hem de cilt kanserine kadar sonuçların doğmasına neden olursun. Onun için parfümü en az 15cm uzaktan sıkmalısın.

Parfüm kullanırken, parfümü sadece tenine uygulama. Unutma ki teninden kaybolup gidebilir parfüm. Nasıl mı, dış etkenler parfümü teninde tutmamak için ellerinden geleni, arkalarında bırakmaz. Onun için parfümü hem tenine hem de elbiselerine sıkmalısın. Böylece güzel kokulu elbiseler, seni daha çok çekici yapar… Elbiselerden parfüm çıkmaz mı? Hayır, kolay bir şekilde çıkmaz.

Parfümünü kullanacaksın, ama havaya hiç bakmadın. Güneş var mı? Var, ama senin güneşle bir işin var mı? Sürekli güneşe karşı olacak mısın? Olmayacaksan hiç sorun yok ancak uzun süre güneşin karşısında kalacaksan, asla ve asla parfüm kullanma. Bu senin cildini tahriş eder ve lekeler oluşturur. Bunu sakın unutma,

Güneşle işin varsa, parfümle işin olmamalı.

Diyorsan ki benim parfümüm hemen kaybolmasın, uzun zaman kalsın vücudumda. O zaman önce güzel bir banyo yap. Daha sonra temiz cildine 20cm den uygula. Emin ol ki, parfüm en uzun süre dayanacaktır. Ayrıca uzaktan sıkmış olduğun için çok fazla yere parfüm etki eder ve en iyi sonucu alabilirsin

Parfüm, temiz cilde uygulandığında parfümdür…

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*