Ramazanda Cinsel Yaşam Nasıl Olmalı?

Ramazanda cinsel yaşam, cinsel yaşamın ramazandaki durumu, ramazan ayında cinsel münasebet

Cinsellik küçük büyük herkesin bir ihtiyacıdır. Çocuklarda dahi cinsel yaşamın izleri görülmektedir. Altı bezli olan bebekler, yaşı henüz 4-5 yaşında olan çocuklarda dahi cinsel organından haz alma durumu bulunmaktadır. Çocuklardaki cinsel haz yetişkinlerde olduğu gibi bilinçli bir haz değildir ancak yine de bir cinsel zevk alma durumu vardır. Cinsellik bu kadar önemli ve yaygın bir şey olması sebebiyle her an insanların bir ihtiyacı durumundadır. Normal zamanlarda cinsel ilişkiye giren çiftlerin ramazan ayının gelişi ile akıllarına takılan ilk soru ramazanda cinsel ilişkiye girmenin ne kadar doğru olduğu konusudur. Ramazan ayında cinsel ilişkiye girmek ne kadar doğru, hangi durumlarda ilişkiye girilebilir ya da girilmez bu yazımızda sizlere biraz bilgi aktarmaya çalışacağız.Ramazanda cinsel yaşam, cinsel yaşamın ramazandaki durumu, ramazan ayında cinsel münasebet

Oruçlu değilken sorun yok

Ramazan ayında oruç tutmayan ya da bazı sorunlardan dolayı oruç tutamayan kişilerin cinsel münasebette bulunmasında sakınca yoktur. Çünkü oruçlu olmayan kişi için ramazan ayının günleri de sıradan bir gündür. Bu sebepten dolayı  oruçlu olmayan kişiler günün herhangi bir vaktinde cinsel ilişkiye girebilirler. İlişki sonrasında hemen gusül alınması tabii ki iyi olacaktır.

İftar ve sahur arası uygundur

Çiftlerin her ikisi de ya da sadece birisi oruç tutuyorsa ramazan ayında girecekleri cinsel ilişkinin zamanı iftar vakti ile sahur vakti arasında olmalıdır. İftar ile sahur arasında cinsel ilişkiye girildikten sonra gusül alınmalı ve sahur vaktinde niyet edilip tutulacaksa yine oruç tutulabilir. Ramazanda sadece oruçlu iken cinsle hayat sekteye uğrayabilir, bunun dışında cini açıdan herhangi bir kısıtlama yoktur.

Cinsel ilişkinin giriş şeklinde değişikliğe gerek var mı?

Ramazan ayında girilen ilişkinin diğer aylarda girilenden bir farkı yoktur. Hangi pozisyonu seviyorsanız, ne tür cinsel ilişkiden hoşlanıyorsanız partneriniz ile o şekilde birlikte olabilirsiniz. Sadece oruç tutuyorsanız da tutmuyorsanız da cinsel ilişki sonrasında mutlaka gusül yapmanızdır. Dini açıdan vücut sıvılarının şehvetle dışarı çıkması halinde boy abdesti alınması şarttır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*