Revizyon Ameliyatı Nedir?

revizyon ameliyatı, revizyon ameliyatı nedenleri, revizyon ameliyatı niye yapılıyor

Daha önce burun ameliyatı olan hastalarda ikinci bir ameliyat gereksinimi doğabiliyor. Bu ameliyata düzeltme yani revizyon ameliyatı denir. Hasta ameliyat sonrası nefes alma güçlüğü çekebilir. Veya burnu istediği gibi olmayabilir. Ameliyat sonrası burun kısmında çökme olasılığı da vardır. Bu gibi durumlarda düzeltme için ikinci bir ameliyat yapılır. Birinci ameliyat kadar zor değildir. Ancak hasta için psikolojik anlamda birinciden daha zordur. Bu yüzden burun estetiği ameliyatı olurken ikinci bir ameliyata gereksinim olmaması veya revizyonun istenildiği gibi yapılması için alanında uzman doktor ve estetisyenlerin tercih edilmesi gerekir. Ameliyat sonrası iyileşme süreci birinci ameliyata göre daha kısa ve kolaydır.revizyon ameliyatı, revizyon ameliyatı nedenleri, revizyon ameliyatı niye yapılıyor

Kimler Burun Estetiği Ameliyatı Olabilir?

18 yaşını dolduran herkes burun estetiği yaptırabilir. Ani kaza ve düşme sonucu oluşan burun kırıkları ve sonrası için çocuklarda ve 18 yaş altı tüm bireylerde burun estetiği yapılabilir. Burun estetiği ameliyatları ülkemizde en çok talep gören estetik ameliyat çeşitleri arasında yer alıyor. Bu alanda ülkemizde son derece başarılı doktorlar bulunmaktadır. Ameliyatlar son derece kolay ve risksiz yapılmaktadır. Burun çökmesi, eğrilikler, burun ucu düşük olması başta olmak üzere burun kısmında estetik görünümü beğenmeyen herkes burun estetiği yani rinoplasti yaptırabilir. Hastaya önceden tetkik yapılması şarttır. Hastanın ameliyat olmasına engel bir sağlık sorunu varsa ameliyat ertelenebilir veya doktor kontrolü ile yapılabilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl yapılır?

Burun estetiği ameliyatları açık ve kapalı ameliyat teknikleri ile yapılmaktadır. Bu kararı hasta ile doktor birlikte alır. Kapalı ameliyat en çok tercih edilen ameliyat tekniğidir. Gelişmiş teknoloji ile yapılan kapalı ameliyat aynı zamanda izsiz burun estetiği ameliyatı olarak bilinmektedir. Burun estetiği kaygıları olanlar ameliyat sonrası istedikleri görünüme kavuşur ve özgüveni artar. Yalnızca estetik kaygılar değil burunda meydana gelen sağlık sorunları da estetik ameliyatla birlikte tedavi edilir. Örneğin kemik eğriliğine ve burunda ete bağlı rahatsızlık veren nefes alma sorunları da ameliyatla çözümlenir. Sinüzit ameliyatı da estetik ameliyatla birlikte yapılabilir. Ameliyat sonrası ağrı ve acı çok yoğun olmaz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*