Saç ekimi merkezleri ve graft sayıları nelerdir?

saç ekimi, saç ekim merkezleri, saç ekim graft merkezleri

Eğer hastalar geçen yıl 1 milimetrelik uçlar kullanıldığını bu sene 0.7-0.6 uçlar kullanıldığını takip ediyorlarsa içlerinden bunu söyleyebilirler biz o zaman biraz daha bekleyelim gelecek sene 0.5-0.4 uçlar kullanılır. Bu geçerli değil tabii ki. Saç kökleri dediğimiz o foliküler üniteler 0.45, 0.5 milimetre olarak ölçülmüşler. Kullanılan 0.6-0.7 milimetreden daha ince uçlarla çalışılması teknik olarak saç köklerinin çıkartılması mümkün değildir.saç ekimi, saç ekim merkezleri, saç ekim graft merkezleri

Şuan itibarıyla amerikada fue 2 diye bir yaklaşımdan söz ediliyor. Orada biraz daha sıvının deri içerisinde sıvının biraz daha fazla verilip daha fazla saç toplanması üzerine fakat türkiyede çok uzun zamandır zaten oranın çok üzerinde saç toplaması gerçekleştiriliyor.

Mesela onların fue 2 dediği yaklaşım türkiye de çok uzun süre önce zaten doktor arkadaşlar da uygulamaya geçmişti. Öyle söyleyebiliriz. Yurtdışında böyle 1000 graft 1500 graftlik fue operasyonları artık fue 2 olarak adlandırılıyor, çok yüksek sayılar olarak değerlendiriliyor. Ama ülkemizde artık 1500-1800 graft bu iş için çok düşük sayılar olarak kabul ediliyor şuan için 2000-2500 graft bir seansta 6-7 saat arasında standart bir rakam olmuştur.

Hatta çok yoğun ensesi olan, çok güçlü ensesi olan kişilerde bunlar toplum içerisinde çok fazla değil açıkçası ama eğer ihtiyaçları da varsa 2 gün üst üste alınarak 4000 graft civarında saç toplanabiliyor fue yöntemi ile. Şuan itibarı ile fuedeki son durum budur. Bayağı ilerleme var. Aslında tabii teknik olarak hastalarla beraber aynı şey hedefleniyor.

Nedir bu. Yapılan işten hastalarla beraber doktorlar da maksimum memnuniyet görmektir. Bu nasıl yapılacak. Bunda tek kriter şudur. Bir saç ekimi yapıldığında isteniliyor ki artık saç ekimi yapıldığını doktorlar dahi anlayamasın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*