SAÇ UZATAN 5 MUHTEŞEM FİKİR

saç uzatma yöntemleri, saç uzatan fikirler, saç uzatma yolları

SOĞAN SUYUYLA SAÇ UZATMA YÖNTEMİ

Soğan suyu formülünü haftada bir ve ya 15 günde bir yapılabilir. Bir adet soğanı güzelce yıkayınız ve dörde bölünmeli eğer saçınız kahverengi tonundaysa kabuklarını soymayarak renk vermesini sağlayınız. İki bardak arıtılmış su ve soğanı bir tencereye koyup 15 dakika kadar kaynatınız. Soğan suyu ılıyınca süzünüz ve saç diplerine masaj yaparak uygulamaya başlayınız. 2 saat beklettikten sonra yıkayın saçınızı yıkadıktan sonra hiçbir koku kalmayacaktır.saç uzatma yöntemleri, saç uzatan fikirler, saç uzatma yolları

HAVUÇ KÜRÜ YAPARAK SAÇINIZI UZATABİLİRSİNİZ!

Saç uzatabilmek için kullanacağınız havucun orta boy olması gerekir. 2 bardak suyun içerisine 2 havucu rendeleyiniz ve kısık ateşte 20 dakika kadar kaynatınız. Karışım ılıyınca içine bir tatlı kaşığı saf zeytinyağı ekleyip saç diplerine friksiyon yaparak uygulamalısınız. Bu maske ile 2 saat havluya sarılı bekletiniz. Sonrasında saçı organik şampuanla yıkayıp havuç suyu kürünü hafta bir kere uygulanabilir.

SAÇ UZATAN SİNAMEKİ ÇAYI YÖNTEMİ

Bir bardak saçın içerisine bir tutam sinameki eklemelisiniz ve ılıyınca içine bir tatlı kaşığı kadar badem yağı, bir tatlı kaşı bal ekleyiniz. Balın besin değerinin kaybolmaması için 50 derecenin altındaki suya eklenmesi gerekir. Saç dökülmelerinde ve saçın uzamasında etkili olan sinameki kürünü saç köklerine masajla sürünüz. Masaj yaparken tırnaklarınızı derinize sürtmemeye özen göstermelisiniz.

KEKİKLE SAÇ UZATMAK MÜMKÜN MÜ?

Kekik suyunun yapımı oldukça kolay olur. Bir tas sıcak suyun içine üç dört dal kekik toz halindeyse bir tatlı kaşığı kekiği ekleyiniz. Banyo yapıldıktan sonra saçınıza durulama suyu olarak kekik suyunu dökünüz. Kekik suyu güzel kokar ve en kısa süre sonra kokusu gider güneşe çıktığınızda da saç renginiz açılmasını sağlamaktadır. Kekik kürünü saçınıza iki günde bir yapınız.

YUMURTA, BAL VE ZEYTİNYAĞI ÜÇLÜSÜ YÖNTEMİ

Bir tatlı kaşığı balın içine bir tane yumurtanın akı ile bir buçuk tatlı kaşığı zeytinyağını karıştırın ve iyice köpürtünüz. Yarım saat saç diplerinize yedirin. Streç film ile havluyla saçınızı sıcak tutmanız karışımın daha çok etki etmesini sağlayın. Bak karışımını saç dökülmesi için yapıyorsanız haftada bir genel saç bakımı için 15 günde bir yapınız.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*