Saçların Hızlı Uzaması İçin Yapılması Gerekenler

saçların hızlı uzaması, hızlı saç uzatma, saçın hızlı uzamasını sağlama

Uzun ve sağlıklı saçlar birçok kişinin hayali ancak saçlar uzarken yeterince bakım yapmazsanız ve almanız gereken vitaminleri, mineralleri almazsanız saçlarınız uzadığında istediğiniz şekilde görünmesi mümkün olmayacaktır.

Başlangıç: Saçlarınızı uzatmaya başlamadan önce ilerde oluşabilecek sorunları engellemek için sağlıklı ve kırıkları alınmış bir saça sahip olmanız önemlidir. Saçlarınız uzarken 2-3 ayda bir uçlardan alarak kırıkların daha fazla saçı etkilemesini engellemelisiniz. Saçlarınız istediğiniz kadar uzadıktan sonra ayda bir yarım santim kadar uçlardan alınız.

Beslenme: Hızlı saç uzatmak için vücudunuzun ihtiyaç duyduğu miktarda protein, vitamin ile mineral almak çok önemlidir. Özellikle C, A, E ve B vitaminleri saçların sağlığı ve uzaması üzerinde oldukça etkilidir. Doğru beslenme saçlarınızın daha kısa sürede hacim kazanmasını, uzamasını, kırıkların azaltmasını ve sağlıklı görünmesini sağlar. Tükettiğiniz gıdalar arasında omega 3 yağ asidi bakımında zengin balıkları ve ya keten tohumunu ekleyiniz. İyi birer çinko kaynağı olan tavuk, buğday tohumu, kepek ve yulaf tüketiniz. Demir bakımından zengin yumurta, yeşil yapraklı sebzeler, et, pancar, kuru fasulye gibi gıdaları düzenli olarak tüketin.saçların hızlı uzaması, hızlı saç uzatma, saçın hızlı uzamasını sağlama

Kimyasallardan Kurtulun: Saçlarımızın görünümü büyük oranda genetik özelliklerimize bağlı fakat saç boyası, ağır saç bakım ürünleri, saç maşası ve ya kurutucu gibi cihazlar, jöle ya da sprey gibi şekillendiricilerde saçlarımızı çok yıpratmaktadır. Eğer saçlarınızın hızlı uzamasını ve çok sağlıklı görünmesini istiyorsanız tüm bunları kullanmaktan vazgeçmeniz gerekir.

Sıcak Su: Çok sıcak suyla yıkanmak saç derisindeki yağı tamamen alarak deriyi kurutuyor. Gereğinden fazla kuruyan saç derisi de saç köklerinin yıpranmasına ve saçların zayıflamasına yol açmaktadır. Bunun önüne geçmek için saçlarınızı ılık suyla yıkayınız. Ayda bir kez derinlemesine nemlendiren saç bakım maskesi uygulayabilirsiniz.

Saçlara Şekil Vermek: Çok sıkı bir atkuyruğu gibi saç köklerini zorlar, saç tarz modellerden kaçınmalısınız. Saçlarınızı mümkün olduğunca kendi haline bırakılmalıdır. Metal toka, saç bandı gibi aksesuarlar kullanmamalısınız.

Şampuan: Saçlarınız çok kirli değilse şampuanlamadan yalnızca suyla durulayın ve ya nemlendirici krem kullana bilirsiniz. Şampuan kullanırken tüm saçınıza sürmek yerine sadece saç diplerine masaj yaparak uygulayın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*