Şeffaf Diş Telinin İyi Yönleri Nelerdir?

şeffaf diş telim kullanımı, şeffaf diş teli iyi yönleri, şeffaf diş teli nedir

Şeffaf diş telinin diğerlerine göre avantajı nedir? Pek çok avantajı olabiliyor. Aslında şeffaf diş teli de çarpık dişlerin düzgünleştirilmesi için kullanılan diş tellerinden bir tanesidir. Çarpık dişlerin tedavisi için kullanılan şeffaf malzemelerde braket ve teller şeffaf olarak hazırlanır. Bu tür diş telleri normal şekilde diş üzerine monte edilirler ve normal diş teline yapılması gereken bakım gibi bakım yapılması gerekir. Ancak braket kullanılmadan kalıp olarak kullanılabilen diş telleri bulunuyor. Braket kullanılan şeffaf diş telleri esnek yapılı ve dayanıklı bir malzemedir. Bu nedenle bakımı daha kolaydır. Bunun dışında sabittirler ve yine yiyeceklerin diş ya da braket üzerinde kalmaması gerekmektedir.şeffaf diş telim kullanımı, şeffaf diş teli iyi yönleri, şeffaf diş teli nedir

Şeffaf diş tellerinin diğerlerine göre avantajı kullanılan şekil ve kalıp farkı da olabilmektedir. Son zamanlarda tasarlanan şeffaf diş telleri tek bir parça halinde hazırlanıyor. Bu şekilde hazırlanan kalıplar dişlere yerleştirildiğinde dişteki çarpıklığın giderilmesine yardımcı olmaktadır. Metal diş telleri ile aynı işleve sahip olan şeffaf diş telleri aynı zamanda diş ayrıklıklarında da kullanılabilmektedir. İstenildiği anda çıkarılıp istenildiği anda takılabilmesi nedeni ile kullanımı kolay, bakımı kolay olan diş telleridir. Yemek yiyeceğiniz zaman, dişlerinizi fırçalayacağınız zaman tellerinizi çıkarıp sonrasında yeniden takabilirsiniz.

Şeffaf diş tellerinin diğerlerine göre avantajı bir başka yönden de dış görüntüsüdür. Pek çok kişi diş telleri kullanımında dış görüntüsünün kötü olması nedeni ile şeffaf telleri seçiyor. Şeffaf diş teli dışardan belli olmadığı için de tercih ediliyor. İster braket kullanılan ister sabit kalıp olarak tasarlanmış olan şeffaf diş teli olsun her iki kullanımda da diş telleri belli olmadığı için tercih edilebiliyor. Ancak şeffaf diş telleri elbette metal diş tellerine oranda daha maliyetli olabilmektedir. Kalıp olarak tasarlanan teller kişinin diş yapısına göre hazırlandığı için tam uygun olarak yapılandırılıyor. Dişlerde çarpıklık ya da ayrıklık olması halinde düzeltiliyor. Diş tellerinde fiyat aralıkları farklılık gösterebilmektedir. Kullanılan malzemenin kalitesine göre diş teli maliyetleri değişebilmektedir. Bunun yanı sıra tel takmadan önce dişte yapılmış olan bakım ve tedaviler de diş teli fiyatlarını etkileyebilmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*