Spor Salonunda Karşılaşabileceğiniz Değişik İnsan Tipleri

spor salonu tipleri, spor salonu kullanımı, spor salonundaki insanlar

Bu resmi olmasa da, spor salonlarında uyulması gereken bazı kurallar var. Tahmin ettiğiniz gibi alışverişin ortak yeri olan spor salonları birbirinden tamamen farklı karakterlerle bir araya geliyor. Spor salonlarında bazılarımızı spor salonundan uzaklaştıran birçok farklı insan var. Bazıları antrenmanlarını kendi başlarına olmaları gereken yerde bitirmekte zorlanırken, diğerleri spor salonunda yüzey araştırması yaparak saatler geçirmeyi faydalı buluyor.spor salonu tipleri, spor salonu kullanımı, spor salonundaki insanlar

Özellikle yaklaşan kış ayları ile birlikte hava koşulları nedeniyle biraz daha spor salonuna gideceğimize şüphe yok. Bazılarımız kapalı alan sporlarından hoşlanırken bazılarımızın soğuk havalarda spor salonuna gitmesi gerekebilir. Çağımızın popüler aktivitelerinden olan fitness sporu ağırlıklı olarak spor salonlarında kullanılmaktadır. Düzenli olarak spor salonuna gidenlerdenseniz, size tanıdık gelecek ve hemen hemen her spor salonunda bulunabilecek farklı karakterlere sahip insanları sizler için yazdık.

Spor salonundaki farklı insan tipleri;

Sürekli terleyenler… Spora başlar başlamaz terlemeye başlayan ve 10 dakika ıslanan biriyle tanışmışsınızdır. Boyunlarına astıkları havludan asla vazgeçmezlerken, ıslak saçla iyi görünmeseler ve herkesten daha fazla terleseler de amaçları spor yapmaktır ve son dakikaya kadar çalışmaya devam ederler.

Süper kaslı kadınlar… Bir erkek vücudunu andıran yapıları ile ilk gördüğünüzde dikkatinizi çekmeye başlayan kaslı kadınlara birçok yerde rastlayabilirsiniz. Bir kadının fizyolojisi nedeniyle bir erkeğe göre daha karmaşık kaslara sahip olabileceği gerçeğinden dolayı fark edilirler. Kadınların kas yapması erkeklere göre daha zordur. Ancak kendini spora adayarak iri kaslara da sahip olabilir.

Dağınık tipler… Kilolarını geri almayan, sağında ve solunda su şişesi veya havlu bırakmayan dağınık tipler her spor salonunda bulunabilir. Özellikle düzeni önemseyen biriyseniz, bu tipler spor salonunda mutlaka dikkatinizi çekecektir. Ortada boş su şişeleri bırakan ve aradığınız halterin yerini almayan insanlarla aynı spor salonunu paylaşmak bazen garip gelebilir.

Gücünü ortaya koyanlar… İri ve hantal kaslarını tek yöne çalıştıran, gözlerimi sağdan sola çeviren insanlar, spor salonlarının adeta vazgeçilmezi. Bu, tek elle herkese uygun olmayan ağırlıkları kaldırırken aşırı ve abartılı ses nedeniyle spor yapan diğer kişilerin dikkat konsantrasyonlarına müdahale edenlerin başına gelebilir.

Makyajlı spor yapanlar… Spor salonunda tam makyajlı spor yapan bayanlar mutlaka dikkatinizi çekmiştir. Hatta bazıları makyajlarının terlememesi için çok çalışmaktan korkuyor. Sporun değil dış görünüşün önemli olduğu bu tipler sizi spordan uzaklaştırmamalı. Fotoğraf çekmek ve spor yapmamak için gelenler bir süre sonra spor salonuna gitme fikrinden vazgeçiyor.

Kaslı ve erdemli insanlar… Sporu hayatlarının bir parçası haline getiren, gerçek koşullarda antrenman yapan ve çevrede iyi görünme endişesi duymayan bu insanlar. Vücut yapısından da belli olan bu tipleri bu spor salonunun müdavimleri arasında görebilirsiniz. Gelir elde ettiklerinde çalışıyorlar ve spora gereken krediyi vererek maaş alıyorlar. Sadece spor yapan bu profesyonel kişiler kendilerine örnek olması ve örnek olması gereken gruba aittir.

Antrenörler… Sosyal çevrelerinde bile genellikle spor salonunda bulunan antrenörler, spor yapanlara çok ilgi gösterirler. Uygulamanıza rehberlik etmeye ve vücut yapınıza ve hedeflerinize en uygun çalışma stilini belirlemeye yardımcı olurlar. Aynı anda birçok insanın çalışmalarını izlerler ve çok dikkatlidirler.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*