Tektaşın Kullanıldığı Takılar Nelerdir?

tektaşla süslenmiş takılar, tektaşlı takılar nelerdir, tektaşın kullanıldığı takılar nelerdir

İnsan hayatının üzerinde takıların özel bir yeri vardır. Nerdeyse her türlü giysi ile kullanılan takılar vardır. Sevilen modelleriyle kişinin kıyafetini bütünleyen takılar aynı zamanda, yaşam tarzını, zevkini, maddi ve manevi zenginliği vurgular.tektaşla süslenmiş takılar, tektaşlı takılar nelerdir, tektaşın kullanıldığı takılar nelerdir

Sosyal yaşamda vazgeçilmez olan mücevher, beşikten mezara kadar insanların yaşam serüveni içerisindeki mutlu günlerinde onlara eşlik eder. Bebeğin dünyaya gelişi, sünnet, söz kesme, nişan, nikah, doğum günleri ve hatırlanması gereken tüm özel günlerde takılar hep bizim yanımızda yer alır.  Kalıcı olması arzu edilen her şey, eşsiz parıltısı ve göz kamaştıran ışıltısı eşliğinde pırlanta tektaşlardan oluşan takılarla kutlanır.

Bugün takı olarak insanlara; kolye, küpe, yüzük, bilezik, bileklik, gerdanlık, broş, kravat iğnesi, rozet, hızma, halhal gibi birçok seçenek sunulur.  Mücevher olarak kullanılan takıların en değerli taşlarını ise, pırlanta tektaşlar oluşturur. Pırlanta tektaşlar, yüzyıllardır hayatımızda olan, bilinen en eski değerli taşlardan biridir, günümüzün ise en gözde mücevheridir. Kolye, küpe, yüzük, bilezik, bileklik, gerdanlık gibi takılarda kullanılan tektaş pırlantalar, kullanıldığı takıyı değerli hatta paha biçilmez kılar.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*